החל בשנה הבאה יוכלו משתמשי Windows 10 להתחבר לחשבונותיהם ללא צורך בסיסמאות, כך מסתמן מעדכון שהעלתה החברה לבלוג שלה אתמול.

העדכון הופנה לנסיינים הרשומים לקבלת הגרסאות המוקדמות ביותר של מערכת ההפעלה Windows במסגרת תוכנית Insiders, במקביל לשחרור גרסה 18936 של מערכת ההפעלה, הכוללת עדכונים ששאר המשתמשים יקבלו רק באפריל 2020.

החידוש העיקרי בגרסה הזו הוא תכונה בשם Make Your Device Passwordless, שנוספה לתפריט הגדרות החשבון. הפעלה של האפשרות הזו מחליפה את מנגנוני ההתחברות לכל חשבונות מיקרוסופט על המחשב מסיסמאות ל-Windows Hello, התומך בזיהוי פנים במחשבים הכוללים מצלמת RealSense, טביעת אצבע במחשבים עם חיישן מתאים, קוד PIN או רכיב אבטחה פיזי שהוא מעין דיסק-און-קי מוצפן.

החברה לא הוסיפה האם בכוונתה לאפשר ל-Windows Hello לשמש כמנגנון הזדהות גם לחשבונות אחרים באמצעות תקן האבטחה FIDO, בו תומכות רוב החברות כיום, אך ייתכן שבהמשך נקבל בשורות בעניין זה.

שדרוגים אחרים בגרסה העתידית של Windows 10 הצפויה לצאת עוד כמעט שנה כוללים יצירה מהירה של אירועים ביומן מתוך תפריט ההתראות – כיום יש צורך ללחוץ על השעון בתחתית המסך, על כפתור ה-"+" ואז לחכות לפתיחת אפליקציית היומן – כמו גם תמיכה בהצגת מסך הטלפון על מסך המחשב ברוב סדרת Surface.