גורמים ברשת טוענים כי חברת מיקרוסופט (Microsoft) בוחנת לאחרונה טכנולוגיות שיאפשרו לה להטמיע אפליקציות של אנדרואיד בסמארטפונים שמבוססים על מערכת ההפעלה Windows, והסיבות הן ככל הנראה בראש ובראשונה כדי להגדיל את מאגר האפליקציות שלה.

לפי הדיווחים, מיקרוסופט מתקשה לפתות מפתחים צד ג' לפתח אפליקציות במיוחד למערכת ההפעלה שלה, או אפילו להתאים לה אפליקציות קיימות. כתוצאה מכך, למשל, משחקים רבים אינם עובדים בסמארטפונים מבוססי חלונות, ואפילו גירסת האינסטגרם שלה הגיעה מאוחר ולא תומכת בכל הפיצ'רים הקיימים במקומות אחרים.

הבעיה הזו, כמובן, אינה ייחודית למיקרוסופט: גם חברות BlackBerry ו-Jolla סבלו מדלות חומרים בכל הנוגע לאפליקציות, וגם הפיתרון שלהן היה הוספת תמיכה באפליקציות של אנדרואיד. יחד עם זאת, במקרה של מיקרוסופט, רבים טוענים כי ייתכן והצעד הזה אינו חכם במיוחד כיוון שהחברה מנסה לאחרונה להציג את כל מוצריה כמכלול אחד, כלומר לעודד מפתחים לפתח אפליקציות שיעבדו גם בסמארטפונים, גם בטאבלטים, גם בגירסת הדסקטופ וגם בקונסולת המשחק. הטמעה של אפליקציות אנדרואיד עלולות לשבור את הקונצרן הזה ולהשיג דווקא את התוצאה ההפוכה.