אחד הדברים שדי מאפיינים את נוקיה (Nokia), מאז חזרה לחיים הטלפוניים שלה, הוא הקושי לעקוב בדיוק אחר מספרי הטלפונים שלה. כך או כך, Nokia 9, לפחות בגרסתו הנוכחית – ואם זה יהיה מספרו הסופי – עומד להיות על פניו טלפון מיוחד. הסיבה היא כמובן חמש המצלמות מאחור, המבוססות על עדשות של זייס (Zeiss), בתצורה עגולה מעניינת שכוללת מבזק וכנראה גם חיישן קרבה.

המדליף [email protected] יחד עם צוות [email protected], שנוהגים מדי פעם להעלות סרטוני קונספט על מכשירים שאמורים להגיע בקרוב לשוק, עשו זאת גם עבור Nokia 9 ההולך ומתקרב ובדרך – אם זה כמובן יהיה העיצוב הסופי – חושפים עוד כמה פרטים על המכשיר.

קשה להתעלם, מעבר לתצורת המצלמות, מכך שאין חיישן טביעות אצבע מאחור מה שאומר שכנראה גם נוקיה תצטרף לרשימת החברות שמציעות חיישן מתחת למסך, ואין סיבה שלא. השוליים למעלה ולמטה לא דקיקים כמו במכשירים המודרניים, אבל עדיין מדובר בטלפון שיציע יחס היבט של 19:9 עם רזולוציית +FHD – גם אם גודלו 'רק' 5.9 אינץ'. המכשיר אמור להיות מבוסס על המערכת על שבב Snapdragon 845 ולהגיע עם 8 גיגה-בייט זיכרון עבודה. מערכת ההפעלה, לפי המדליפים, אמורה להיות אנדרואיד פאי מהקופסה.

דרך אגב, אחד השמות המוזכרים למכשיר הוא Nokia 9 PureView.