מצלמת ה-iPhone 4, תשודרג?

למרות שידענו יפה מאוד שזה מה שהולך לקרות, אך לא ציפינו שזה יגיע דווקא מהכיוון הזה: מנכ"ל Sony אמר בריאיון, בטעות ככל הנראה, כי חברתו החלה לספק ל-Apple חיישני מצלמות. אז מה זה אומר בעצם?

החיישנים החדשים של Sony הם חיישני ה-Exmor R שהושקו לפני מספר חודשים בגרסאות של 8 ו-16 מגה פיקסל. את ה-Exmor R אפשר למצוא ב-Sony Ericsson Arc ו-Neo שיצאו לעולם בשבוע הזה, כשלשתי הסמארפונים יש מצלמת 8 מגה פיקסל.

עד היום, אספקת חיישני המצלמה של אפל הייתה מחברת OmniVision, כולל חיישן ה-backside-illuminated 5 megapixel CMOS שנמצא ב-iPhone 4, אך לאחרונה (ככל הנראה בגלל המצב ביפן), OmniVision החלה לדחות את מלאי האספקה שלה – ואפל החליטה ללכת על כיוון אחר, איפה שלא יהיו איחורים באפסקות החיישנים – סוני בכבודם ובעצמם. כידוע, בכל דור של האייפון (החל מ-2G עד ל-4) הייתה "עליית" מדרגה בכמות הפיקסלים בכל מכשיר: מ-1.3 ל-2, ל-3.2 ועכשיו – 5, והשלב הבא באבולוציה הוא 8 מגה-פיקסל, שכלל הנראה צפוי להיכלל ב-iPhone 5, ככה ששני הדברים משתלבים ביחד.

עם מעבד ה-A5 החזק וחיישן 8 מגה-פיקסל האיכותי מאוד של סוני, זה יהפוך את ה-iPhone 5 לאחד מהמכשירים הכי חזקים שצפויים להיות לנו בשנה הקרובה מבחינת המפרט הטכני (כמובן ש-iOS 5 רק תוסיף לו, אבל עד שהיא תוכרז יש עוד זמן).

אז אולי כן בסוף אייפון 5 יושק ב-WWDC 2011? אין לדעת, אבל אנחנו נשמח להמשיך לשמוע שמועות נוספות בכל מה שקשור אליו. (מקור)

-פרסומת-
כתב ומסקר ב-TGSpot ממאי 2010. חובב בעיקר את מוצרי אפל, ומתעסק בעיקר בה ובנושאים שמסביבה. בעל ניסיון רב באתר ובתחום הסלולר. מוטו בחיים: "Never give up on such a wonderful life".