האם נוקיה (Nokia) שוקלת חזרה לזירת הייצור של הטלפונים החכמים? בשיחת משקיעים שנערכה בסוף השבוע האחרון התייחסו ראשי החברה, מינוס חטיבת המובייל שעברה כזכור למיקרוסופט (Microsoft), לכוחו של המותג שעומד לרשותם. "עלינו להעריך בזהירות מהי הדרך הטובה ביותר למקסם את ערכו של המותג נוקיה. בהתחשב בכך שאנו בתקופת חסימה בגין עסקת מיקרוסופט בנוגע לאפשרות של שימוש במותג, עלינו להכיר בכך שהמותג נוקיה הוא הנכס החשוב ביותר מנקודת מבט של זיהוי המותג בתחום מכשירי הטלפון ומכשירים ניידים", נאמר בפגישה.

כזכור בספטמבר 2013 הודיעה מיקרוסופט על רכישת חטבית המכשירים והשירותים של נוקיה בעלות של 7 מליארד דולר, במסגרתו המותגים הנוקיה ולומיה (Lumia) יעברו לידי מיקרוסופט והחברה הפינית לא תוכל לשווק מכשירי טלפון מתוצרתה עד 2016.

בינתיים הודיעה החברה שהיא מוותרת באופן רשמי על שימוש במותג נוקיה בטלפונים החכמים שלהם ותקרא להם במקום זאת Microsoft Lumia. עם זאת היא מתכוונת בינתיים להמשיך להשתמש בשם עבור הטלפונים הפשוטים שעדיין נמכרים.

כרגע לא ידוע מהם התוכניות של החברה הפינית לאחר 2016, השנה שבה כאמור תוכל החברה לעשות במותג שימוש אך בעקבות העיסוק הגובר של החברה עם יישומי אנדרואיד (Android) – ההשקה של שירות המפות Here ומסך הבית החלופי Z Launcher גוברות הערכות כי החברה תחזור כיצרנית מכשירים המבוססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל.

 

השתתף בהכנת הידיעה: שי לוי