האם מארק שאטלוורת', הבעלים של קנוניקל (Canonical) ומי שעומד באופן אישי מאחורי מערכת ההפעלה אובונטו (Ubuntu) מתכנן צעד שיכול להיות שיוביל לרעידת אדמה אמיתית בתחום דפדפני האינטרנט?

בראיון שנתן למגזין האינטרנט Network World ציין שאטלוורת', בין שאר הדברים לגביהם נשאל, שבקנוניקל שקלו בכובד ראש את שילוב כרום (Chrome) כדפדפן ברירת המחדל של אובונטו, במקום פיירפוקס (Firefox) , דפדפן הקוד הפתוח מבית מוזילה (Mozilla) שמלווה את אובונטו מזה שנים רבות ונחשב כאחד מאבני הפינה הבטוחות של היישומים שמגיעים עם ההפצה.

כיום כל מי שמתקין את אובונטו בהגדרות ברירת המחדל שלה מסמן למעשה את פיירפוקס כברירת המחדל עבור פעילות גלישה באינטרנט אבל ייתכן מאוד שבגרסה 12.10 של מערכת ההפעלה זה כבר יהיה הדפדפן של גוגל (Google). כמובן שניתן להוריד את גרסת כרום ללינוקס ולבחור ולהשתמש בה, אבל עדיין הכוח של דפפדן ברירת מחדל הוא רב יחסית.

לאתר אמר שאטלוורת' כי קנוניקל בחנה את הנושא מקרוב בזמן העבודה על הגרסה האחרונה של אובונטו שהושקה, 11.04, ובינתיים הוחלט להישאר עם פיירפוקס גם לגרסה הקרובה 11.10. מתוך הנחה שגרסה 12.04 לא תכיל שינויים רבים כי בדרך כלל גרסת אפריל של אובונטו היא גרסת LTS (גרסה עם תמיכה ממושכת למספר שנים), גם בגרסה זו ככל הנראה פיירפוקס יהיה דפדפן ברירת המחדל, אבל לאחר מכן רמז שאטלוורת' שייתכנו שינויים, כשבמהלך הראיון לא הסתיר את הערכתו לגוגל ולכרום.