הפתעה נעימה לקברניטי נינטנדו(Nintendo). חודש לפני השקת קונסולת הדור הבא של סוני (Sony) ונינטנדו, זוכה דווקא קונסולת ה-Wii U של החברה לקפיצה מרשימה במכירות.

קונסולת ה-Wii U החדשה של נינטנדו לא הפכה ללהיט מכירות כמו ה-Wii המקורית. עם זאת, בשבוע האחרון היא זכתה לעלייה מרשימה במכירות: על-פי נתוני MCV מכירות הקונסולה קפצו ב-685%, חרף העובדה כי קונסולת הדור הבא המתחרות ממש מעבר לפינה.

את הקפיצה במכירות מייחסים לכותר The Legend of Zelda: The Wind Waker HD ששוחרר ב-10 לאוקטובר. החברה אף החלה למכור מארז מיוחד במהדורה מוגבלת של הקונסולה בו הבקר כולל עיטורים בהשראת עולם המשחק. בחברה הודו כי מכירות הקונסולה היו חלשות מאז ההשקה וציינו כי הדבר נובע ממחסור במשחקים. בשנה האחרונה הכריזה החברה על מהלך בו היא מתכוונת לשחרר מספר רב של משחקים על מנת לעודד קנייה של הקונסולה. אם לשפוט לפי הקפיצה הנוכחית נראה כי מדובר באסטרטגיה נכונה.

עם זאת, למרות הקפיצה המרשימה ב-MCV לא חושפים מה כמות היחידות המדויקת שנמכרה, כך שלא ניתן לבחון את ההצלחה ולהשוות מבחינה כמותית אל מספר קונסולת ה-'פלייסטיישן 3' או 'אקסבוקס 360' שנמכרו באותה תקופה. בנוסף יהיה מעניין לראות מה יקרה לאחר השקת קונסולת הדור הבא המתחרות.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.