אין ספק שאם אתם טיפוסים של Into Your Phone ואתם מעוניינים להשתלט על כל פרט ופרט במערכת ההפעלה, בחוויית המשתמש ובתחושה, אנדרואיד היא כנראה הבחירה האולטימטיבית עבורכם.

כחלק מעיקרון הקוד הפתוח עליו מבוססת מערכת ההפעלה, אנדרואיד מאפשרת למפתחי אפליקציות "לשחק" עם אספקטים רבים במערכת, מה שמקנה לה את תואר מערכת ההפעלה הגמישה ביותר הקיימת כיום.

מאז הכניסה של יישומים "מרחפים" מחברות גדולות כמו סמסונג, אשר השיקה אפליקציות מרחפות עם סדרת מכשירי ה-Note שלה וסוני, ששיחררה באוקטובר 2012 את ה-API של מה שהיא קוראת לו Floating Touch נוצרה נישה חדשה לגמרי ורחבה של אפליקציות המנסות לחקות את אותה חוויית המשתמש של היישומים הללו.

את הפוטנציאל הזה זיהו ליאור אילוז ודור סחייק, מפתחי אפליקציות שהחליטו לפתח אפליקציית ווידג'טים על בסיס עיקרון האפליקציות הצפות. התוצאה היא אפליקציה המאפשרת למשתמשים להחיל ווידג'טים במקומות מסויימים לבחירתם, בעזרת פרופילים מבוססי בחירה או פרופילים מבוססי אפליקציה, על גבי האפליקציות הרצות באותו הרגע על המכשיר.

overlay app

ווידג'טים מרחפים על פי דרישה
בגירסא החינמית של האפליקציה, ניתן להגדיר פרופילים מותאמים אישית אשר יציגו את הווידג'טים הנבחרים על פי דרישה. לדוגמא, ניתן להגדיר פרופיל "עבודה", ושם למקם את מספר השיחות שלא נענו לצד מספר המיילים שלא נקראו, בכדי שתוכלו להישאר מעודכנים עם מה שפיספסתם בזמן שהלכתם לאכול. מכאן והלאה, היצירתיות היא המפתח לשימוש באפליקציה. Overlays עובדת למעשה עם כל ווידג'ט המשתייך ליישום שתחליטו להוריד לטלפון, כולל היישומים המובנים בתוך מערכת ההפעלה והיישומים המותקנים דרך צד שלישי.

קרא עוד:  תתחילו לבשל: "מטבח האימוג'י" של גוגל מאפשר לערבב בין סמלים שונים לתוצאות מפתיעות

בגירסאת ה-Pro של האפליקציה, שעלותה 8 שקלים בחנות האפליקציות של Google, ניתן להגדיר שבעת הפעלת האפליקציה, לדוגמא, Google Maps או Waze, יופעל באופן אוטומטי ווידג'ט המוזיקה של אפליקציית Google Play Music. לאחר הגדרת שקיפות רצויה והתאמה אישית של מיקום האפליקציה, התוצאה לפניכם היא אפליקציית ניווט עם גישה נוחה לספריית המוזיקה של המכשיר, ללא צורך להתעסק איתו יותר מידי בזמן הנהיגה, אלא פשוט להעביר שירים בקליק:

כמו כן, לאחר סגירת האפליקציה, הווידג'ט ייסגר גם הוא וייפתח בפעם הבאה בה תבחרו להפעיל את האפליקציה בשנית, בהתאם להגדרות הפרופיל של האפליקציה המבוקשת ב-Overlays. כמובן, שלא כל הווידג'טים מגיעים בגודל המתאים לאפליקציות, שכן הם נועדו להיות מוצבים על גבי מסך הבית במערכת ההפעלה, ולכן האפליקציה נותנת לכם את האפשרות לשנות את גודל הווידג'טים, להזיז אותם ולמקם אותם כרצונכם ברחבי המסך.

נכתב על ידי אבישי בסה ופורסם לראשונה באתר ניוזגיק