עם גדילתן של תצוגות הסמארטפונים לאחרונה, אנו נתקלים בקושי מסויים להגדיר אם מכשיר ספציפי מצטרף להגדרת הפאבלט (שילוב של Phone עם Tablet) או שמא מדובר באטבלט בלבד. Sony Xperia Z Ultra, מכשיר המצוייד בתצוגה שגודלה מתקרב ל-7 אינץ', מוכר בעולם כפאבלט. עם השקתו הרשמית ביפן בסוף השבוע מתברר כי המכשיר יצוייד שם בקישורית Wi-Fi בלבד. עם העובדה כי לא קיים פלאש  לצד המצלמה – נוכל לשייך את המכשיר בקלות למשפחת הטאבלטים.

ההשקה צפויה להתרחש ביום ו' הקרוב (24/1) ובהודעה ששחררה סוני (Sony) מוערך מחירו סביב 500$. בדומה לאחיו בסדרת ה-Xperia Z, מציג המכשיר מימדים דקים במיוחד (6.5 מ"מ) והגנה מפני מים ואבק. התצוגה מתפרסת לגודל של 6.4 אינצ'ים 1080p ורזולוציה של 1080X1920. ערכת השבבים היא Snapdragon 800 במהירות 2.2GHz, זיכרון RAM של 2GB, נפח אחסון פנימי של 32GB, מצלמה אחורית של 8MP וקדמית של 2.2.

שמועות על השקתו הצפויה של המכשיר נפוצו ברשת האינטרנט עם דליפתן של תוצאות מבחני הביצועים באפלקציית Antutu. גם בחינת ה-Fcc, רשות התקשורת הפדרלית בארה"ב, בנוגע למכשיר תרמה לתחושה בקרב אוהדי Sony כי דגם חדש מתקרב.

גם גרסה התומכת בתקשורת סלולרית בטכנולוגיית ה-LTE נמצאת על מדפי חנויות הסמארטפונים ביפן, כך שגרסת ה-Wi-Fi היא לא הנציגה היחידה של המשפחה. לאחרונה פורסם גם כי גוגל הכריזה על שיתוף פעולה ראשון עם סוני, והפאבלט המוכר כבר בעולם זכה  לגרסה 'נקייה' מבית גוגל ועדכוני תוכנה ישירים (Google Play Edition). האם גרסת גוגל תתמוך גם בדגם ה-Wi-Fi שיושק ביפן? ומתי נזכה לראותו במדינות אחרות? לתשובות עבור שאלות אלה ניאלץ להמתין בסבלנות.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.