ארגון ה-Wi-Fi Alliance, הפועל ללא מטרת רווח ובו חברות בין היתר אינטל, אפל ומיקרוסופט, יציע בקרוב חיבור למעין רשת אלחוטית חדשה בשם Wi-Fi Aware, במסגרתה יוכלו אפליקציות לתקשר אחת עם השנייה גם בלי שהמכשיר מחובר לרשת אלחוטית או סלולרית.

אפליקציות שיבוססו על הרשת יוכלו לגלות ולהתחבר לאפליקציות דומות במכשירים של משתמשים אחרים שנמצאים בקרבת מקום, ובאמצעות כך לשלוח למשתמשים עדכונים רלוונטיים שנמצאים בקרבת מקום, קצת כמו חיבור Low Energy Bluetooth אבל אוטומטי הממפה את מיקומנו באזור. כך למשל, אם בפרופיל הפייסבוק שלכם כתבתם כי רשת בגדים מסוימת היא החביבה עליכם, אפליקציית פייסבוק תוכל להשתמש בטכנולוגיה החדשה כדי לעדכן אתכם אילו פריטים נמצאים במבצע בחנות שאתם מתקרבים אליה. או שאם המכשיר שלכם יזהה שאחד החברים שלכם נמצא בקרבת מקום, הוא יציע לכם אוטומטית לשלוח לו הודעה.

למרות שהרשת כביכול תפעל בטלפון כל הזמן ברקע ותחפש לקבל ולשלוח עדכונים, היא אמורה להיות חסכונית באנרגיה, הרבה יותר מרשת WiFi רגילה. בנוסף מובטח כי הרשת לא תקרוס במקומות בהם יש ריכוז משתמשים גבוה במיוחד כדוגמת הופעה או אירועי ספורט והערכה היא שרשתות חברתיות כמו פייסבוק ולינקדאין יוכלו לתמוך בה עד סוף השנה הנוכחית.