ה-iPhone 3G הושק ביוני 2008 ולמרות שעברו כמעט 4 שנים מאז ההשקה שלו אני, באופן אישי, עדיין מכיר מספר חד-ספרתי של אנשים אשר עדיין משתמשים בו כמכשיר העיקרי שלהם, באופן שמפתיע "גיק" מושבע כמוני אשר חייב לשים את ידו על פיסת הטכנולוגייה האחרונה, הופתעתי לשמוע כי הם אפילו מרוצים ולא מרגישים צורך בוער בתוכם לשדרג את ה-iPhone "המזדקן".

לטובת כל אלו אשר עדיין נאמנים ל-iPhone 3G, מגיע פרוייקט "Whited00r" אשר מציע גירסא מותאמת של iOS 3.1.3 הכוללת את שלל החידושים אשר ניתן למצוא בגירסא 4 ו-5, כמו: התיקיות, ריבוי-המשימות, ההתאמה האישית, דוכן-העיתונים, התזכורות ועוד. בנוסף אף כוללת קשוחת ה-Whited00r יכולות גיבוי ב"ענן", אם כי לא מדובר ב-iCloud אלא בגיבוי תכנים ב-Dropbox. הדבר היחיד אשר חסר בגירסא הנוכחית היא מרכז-ההתראות וייתכן כי הדבר יגיע בגירסאות הבאות.

באופן די מפתיע, הייתם מצפים כי הוספת היכולות הללו יאטו את המכשיר, אך מסתבר כי ההפך הוא הנכון וכי מכשיר iPhone 3G אשר מריץ את Whited00r 5.1 פועל קצת יותר מהר ממכשיר אשר מריץ את גירסא 3.1.3 המקורית ללא כל ההתאמות.

ההתקנה של Whited00r נעשה באופן פשוט באמצעות עדכון קשוחה דרך ה-iTunes ובאתר הפרוייקט אף ניתן למצוא מדריך מפורט המסביר כיצד לבצע את הפעולה, בנוסף מומלץ לבצע התקנה נקייה של הקשוחה החדשה על-מנת להינות ממקסימום ביצועים. אם בין קוראינו עדיין ישנם משתמשים אשר מחזיקים ב-iPhone 3G או iPod Touch 1G/2G נשמח לשמוע כיצד אתם מתרשמים מהעדכון.

וידאו: ראש בראש iPhone 3G עם השדרוג מול iPhone 3Gs ללא

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.