עוד סיבוב אחד במאבק הנצחי בין אפל לסמסונג

המשפט הגדול בין אפל (Apple) לסמסונג (Samsung) בארה"ב הסתיים בחודש שעבר, אבל זה לא אומר שהגברת השמנה כבר שרה: משפטים נוספים בין שתי החברות מתקיימים בעוד כמה וכמה מדינות מסביב לגלובוס. שלשום הגיעו הצדדים הניצים להתדיינות בפרשת הפרות הפטנטים גם בהולנד. שם טענה סמסונג בפני בית המשפט כי "תכונת המולטי-טאצ' של אנדרואיד (Android) אינה טובה כמו זו של אפל". טענה זו, שכביכול 'מזלזלת' באנדרואיד, ובמוצרים של סמסונג עצמה, נראית כמו ירייה עצמית ברגל. אך במציאות היא אינה אלא צעד די נואש של הענקית הדרום קוריאנית לנסות להימנע מפסיקה לטובת המתחרה שלה. שכן התוצאה עלולה להיות קשה ולכלול, בין השאר, איסור על מכירת סמארטפונים של סמסונג בכל רחבי אירופה כולה מפני שמרכז ההפצה של החברה ממוקם בהולנד.

הפעם, תובעת אפל את סמסונג בבית המשפט בהאג על טכנולוגיית ה-Touch Event Model שעליה יש לה פטנט. זוהי תכונה שבעיקרון מונעת ממשתמשים לחיצה שגויה על שני מקשים שונים בו זמנית על המסך, כמו לדוגמה על כפתור ההפעלה והמחיקה ביישום המוזיקה. לדברי אפל, סמסונג גנבה את התפקודיות הזו ממערכת ה-iOS כדי להשתמש בה במכשיריה שלה. סמסונג כמובן חולקת עליה וזורקת את ההצהרה השנויה במחלוקת לגבי טיב טכנולוגיית המולטי-טאצ' באנדרואיד בהשוואה ל-iOS.

גם מכשירי האנדרואיד וגם מכשירי ה-iOS מסוגלים להשבית את קלט המגע כדי למנוע קלט בלתי רצוי. אך עורכי הדין של סמסונג טוענים שלמרות שבשתי הפלטפורמות ניתן לעשות פעולה דומה, הפתרון באנדרואיד הוא יותר 'היררכי' ועל כן קשה יותר למפתחים לעשות בו שימוש. בנוסף, הפתרון של אפל עובד ברמת מערכת ההפעלה בעוד שהפתרון של אנדרואיד עובד רק ברמת היישום. ולכן, אלו הסיבות, לפי דברי עורכי הדין, שסמסונג לא הפרה את הפטנט של אפל.

קרא עוד:  דיווח: אפל תשיק ארבעה מכשירי iPhone בשנה הבאה

אחד מעורכי הדין של אפל, תיאו בלום, דוחה את ההסברים של סמסונג וכך הוא אומר לשופט פיטר בלוק, שאחראי על צוות של שלושה שופטים בדיון: "הם אומרים שיש להם פתרון פחות טוב, אבל זה פשוט לא נכון". וממשיך: "הטכניקה שבה נעשה שימוש באנדרואיד פותרת מצב של קונפליקט, ולמעשה פועלת באותה צורה כמו הטכניקה של אפל".

לאחר מכן ניסו לטעון במסמסונג שאפל היא לא זו שהמציאה את טכנולוגיית ה-Touch Event Model ולכן טענותיה הן פסולות. הם גם הזכירו את ה-Diamond Touch בתור דוגמה. זהו שולחן מגע המאפשר לכמה משתמשים ליצור אינטראקציה ולתפעל אותו יחד. ה-Diamond touch פותח בשנת 2001 ע"י מעבדות מיצובישי אלקטריק ומסוגל לזהות מגע בטכנולוגיית המולטי-טאצ'.

גם את הטענה הזו דחתה אפל והסבירה כי לא ניתן להשוות את ה-Diamond touch לטכנולוגיה שלה משום ששולחן המגע נועד לשימוש של משתמשים מרובים ולא לאחד. אפל גם הגישה לאחרונה תביעות לאותו הפטנט בבית משפט בגרמניה נגד מוטורולה מובייליטי (Motorola Mobility) וסמסונג. בבריטניה הוגשה תביעה על ידה נגד HTC. בבריטניה פסק בית המשפט כי סמסונג לא מפרה את הפטנט של אפל.

השופט בלוק הודיע כי הוא יקרא את פסק הדין הגרמני כדי לבחון מקרוב האם הוא רלוונטי למשפט ההולנדי. בית המשפט בהאג יפסוק בנושא ב-24 באוקטובר. אנחנו כמובן נעדכן באתר על התפתחויות בנושא. (מקור)