אתר הבדיקות של תוכנות האנטי וירוס וההגנה נגד רושעות AV-Coparatives פרסם החודש את מבחן ביצועי האנטי-וירוס שלו, המתעדכן פעמיים בשנה, והכתיר בפעם הרביעית תוך שנתיים את תוכנת ההגנה של חברת ESET למהירה ביותר למחשבי Windows 10.

במהלך המבחן נבדקו 16 תוכנות אנטי-וירוס, ביניהן אלו של מיקרוסופט (Microsoft), קספרסקי (Kaspersky), סימנטק (Symantec), מקאפי (McAfee), טרנד מיקרו (Trend Micro) ועוד. המבחנים כללו העתקת קבצים, דחיסה ופריסה של ארכיונים מכווצים, התקנה והסרה של תוכנות, הפעלה של תוכנות כולל תוכנות משרדיות ומסמכי PDF, הורדת קבצים, גלישה ב-Chrome ומבחן ביצועים באמצעות PC Mark 10. כל מבחן עם כל תוכנה נערך מספר פעמים, וכולם נבדקו על מחשב שהוגדר כבסיסי, עם מעבד Core i3 דור שישי, זיכרון RAM בנפח 4 גיגה-בייט ומספר כוננים מסוג SSD, ועם הרצת Windows 10 בגרסת 64 ביט.

במבחני הביצועים בעולם האמיתי הצליחה ESET, יחד עם K7, טנסנט (Tencent) ועם ויפרה (Vipre) וטואל דיפנס (Total Defence) להשיג תוצאות שהוגדרו כ-'מהיר מאוד'.

לעומת זאת, במבחן PC Mark 10, ממד נמדדה רמת ההשפעה של תוכנת האבטחה על ביצועי המחשב. במבחן הזה ESET השיגה את התוצאה הטובה ביותר עם השפעה של 0.3% בלבד, K7 השיג 0.5%, ואילו ויפרה האט את הביצועים ב-0.6%. תוכנת האבטחה של מיקרוסופט הגיעה למקום האחרון עם פגיעה של לא פחות מ-27.3% בביצועים.

קרא עוד:  גוגל: רוב המשתמשים לא מחליפים סיסמה גם כשהם יודעים כי נפרצה

ב-AV-Comparatives ציינו כי חילקו את התוצאות לשלוש קבוצות לפי הציונים הסופיים, כאשר מיקרוסופט בודדה בקבוצה האחרונה וקיבלה רק כוכב אחד, בעוד אווירה (Avira), טרנד מיקרו ו-F-Secure מקבלות 2 כוכבים וכל היתר מקבלות 3 כוכבים. באתר הוסיפו כי לפני התקנת אנטי-וירוס חדש רצוי קודם כל לנטרל את הישן, ובכל מקרה לא להריץ שתי תוכנות הגנה במקביל.