היום, לפני 7 שנים בדיוק, הציג סטיב ג׳ובס לראשונה את מכשיר האייפון. למרות שהיום בראיה לאחור אנו מבינים לעומקה את המשמעות שהייתה לרגע הזה על חיינו, מעטים היו האנשים אשר באמת הבינו בדיוק עד כמה מכונן, היסטורי וייחודי הוא היה.

אנליסטים, אנשי תעשיית הסלולר ואפילו ענקי עולם הטכנולוגיה כגון מנכ״ל מייקרוסופט סטיב באלמר העלו גיחוך נוכח המחשבה שהמכשיר החדש של אפל יגע ולו במאומה בסטטוס קוו שלהם. אותו המכשיר אשר זכה לבוז מאת סטיב באלמר ורבים אחרים, עד מהרה תפס כאש בשדה קוצים פתוח. אפילו בקרב התחרות – מי שהשכיל להבין מה רואות עיניו הבין שמדובר ברגע מכונן, ושצריך להיערך ומהר. מהנדס גוגל לשעבר בשם כריס דה-סאלבו סיפר על הפעם הראשונה שראה את האייפון: ״כצרכן, פשוט נדהמתי. רציתי אחד (אייפון) באופן מיידי. אבל כמהנדס בגוגל, חשבתי לעצמי שאנו ניאלץ להתחיל הכל מחדש״. ונכון להיום, גוגל עם פלטפורמת האנדרואיד שלה הייתה החברה היחידה שנערכה בזמן לביאתו של האייפון. כל שאר השחקניות בשוק נתפסו עם המכנסיים למטה.

רבים טוענים כי לולא האייפון המקורי שהוצג לראשונה היום לפני 7 שנים, שוק הסמארטפונים לא היה קיים. לא במתכונת הזו. כיום אנו במרחק של נגיעה מלתקוע את הפרצוף במסך בזכות פייסבוק, טוויטר, וואטצאפ, מיילים וכל תוכן אחר שאותו אנו צורכים ואשר מגיע לנו כהתראה למכשיר הסלולר סביב השעון, בכל רגע נתון. אנחנו מסוגלים לבצע מספר דברים במקביל, להפעיל ולגלוש ברשת בו במקום, לבדוק ולבחון וללמוד בלי צורך במחשב ועוד. מדהים איך שהעולם שלנו השתנה מאז, הלא כך? השינוי הזה לחיינו הוא רב, וקצרה היריעה מלהכיל את היתרונות (והחסרונות) שבשינוי הזה. מה שבטוח הוא שהחיים שלנו כבר לא יראו כפי שהיו בעבר, ואנו כולנו נושאים את עינינו לקראת העתיד בכל שנה לראות אילו חידושים ישנו את עולמנו שוב פעם כפי שהם השתנו בזכות השקת האייפון, שהוכרזה היום לפני 7 שנים.

קרא עוד:  מחירו של OnePlus 7t בישראל נחשף, יושק בסוף החודש

כתב: רון ריינס ופורסם לראשונה באתר iPhones.co.il