חוששים מחטטנים? וואטסאפ (WhatsApp) השיקה תכונה חדשה באפליקציה שלה למכשירי האנדרואיד (Android) המאפשרת למנוע כניסה לא רצויה לאפליקציה על ידי זיהוי באמצעות חיישן טביעות האצבע  שבמכשיר הטלפון.

התכונה זמינה בעדכון האחרון של וואטסאפ, ולאחר שעודכנה יש להפעילה באופן ידני. כדי לעשות זאת יש להיכנס להיכנס לתפריט ההגדרות של האפליקציה, לבחור באפשרות ״חשבון״ (Account), ״פרטיות״ (Privacy) ולבסוף ״נעילת טביעת אצבע" (Fingerprint Lock). ניתן לקבוע גם תוך כמה זמן וואטסאפ  תינעל מחדש ותדרוש שוב אימות ביומטרי לצורך פתיחתה. יש גם כפתור נוסף המאפשר להסתיר את תוכן ההתראה עד אימות המשתמש.

אפשרות האימות בטביעת אצבע שימושית למדי כדי למנוע מצב בו תוכן ההודעות ייחשפו לאדם אחר, זאת כאמצעי הגנה נוסף במקרה של גניבת המכשיר או אם במידה והטלפון הועבר באופן יזום לחבר. העדכון זמין לכלל משתמשי האנדרואיד ומופץ בהדרגה במהלך הימים הקרובים. משתמשי iOS קיבלו את אפשרות זו לפני מספר חודשים.

למי שמעוניין בשכבת אבטחה נוספת, אנו ממליצים להפעיל את אימות דו-שלבי בוואטסאפ.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.