השמועות על גרסת וואטסאפ (Whatsapp) לדפדפן מלוות אותנו בחודש האחרון וישנם דיווחים כי בחברה מחפשים פתרון טכני כדי לאפשר למשתמשים לצ’וטט גם דרך המחשב. לאחרונה הצליח אתר AW לגלות כי תחת גרסה 2.11.471 (לא האחרונה), ישנה התייחסות לשם “WhatsApp Web”, זאת בקוד פנימי המציג התייחסות להתחברות והתנתקות ממחשב וניהול החיבורים (sessions) של המשתמש בעת השימוש בדפדפן האינטרנט.

לנו הגיע מידע חדש וגם צילומי מסך, המציגים את האפשרות לחיבור המכשיר הנייד לגרסת הרשת של וואטסאפ ובצילומים שהגיעו למערכת ניתן לראות לא רק רמזים לכך, אלא מסכים המדריכים את המשתמש כיצד יש לאמת את השימוש בשירות דרך הדפדפן. באחד הצילומים אפשר לראות כי השירות ייקרא "WhatsApp Web" ומסך המפנה את המשתמש לסרוק את הקוד באתר על ידי כניסה לכתובת web.whatsapp.com ומסך נוסף לסריקת הקוד המופיע, זאת כדי לאמת את חשבון המשתמש אל מול גרסת הרשת.

האפשרות התגלתה בתוך גרסה מתקדמת (2.11.481) שאינה זמינה עדיין בחנות האנדרואיד אבל כן בהורדה ישירה באתר, זאת בשימוש של אפליקציה נוספת המגלה את ה”פעילויות” (Activities) שאותם וואטסאפ מאפשרת לבצע במכשיר, ובין היתר התגלו דברים אלה יחד עם רמזים לתמיכה עתידית לשיחות על גבי האפליקציה (VoIP).

למרות התבטאויותיו של המנכ”ל בעבר, ישנה דרישה גוברת מצד המשתמשים לאפשר שימוש בוואטסאפ גם דרך המחשב, במיוחד יכולת להתחבר במספר מכשירים במקביל כפי שהמתחרים עושים זאת בצורה קלה ופשוטה, לכן אין זה מפתיע השמועות הללו וכפי הנראה בחברה מתכוננים לחשוף זאת בקרוב (תודה לגולש אוהד קוטלר על הטיפ).

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.