וואטסאפ Whatsapp

גרסת הבטא העדכנית ביותר של וואסטאפ (WhatsApp) למכשירי אנדרואיד כוללת מעתה שירות תשלומים ניסיוני, המאפשר למשתמשים להעביר סכומי כסף זה לזה באופן דיגיטלי. לפי הדיווח, השירות נשען על טכנולוגיות מקומיות במדינות בהן יופעל – לדוגמא, בהודו הוא מתבסס על תקן UPI, המאפשר למוסדות בנקאיים במדינה להעביר כספים מחשבון לחשבון באמצעים דיגיטליים מהירים.

בתמונה שעלתה לרשת נראית האפשרות לשלוח כסף, זאת כיכולת נוספת שנוספה לתפריט המשתמש. השירות מכונה WhatsApp Payments וככל הנראה יופץ בהדרגה בהתאם להסכמים שנסגרו עם הבנקים וחברות האשראי.

וואטסאפ אינה הראשונה להשיק שירות תשלומים המובנה בתוך אפליקציית הודעות. הקדימה אותה חברת האם שלה, פייסבוק (Facebook), שכבר מספקת שירות דומה למשתמשיה בארה"ב. גם אפל (Apple) הכריזה כי אפליקציית ההודעות iMessage, המותקנת על כל מכשיר אייפון, תאפשר למשתמשים להעביר סכומי כסף זה לזה באמצעות שירות Apple Pay לאחר עדכון מערכת ההפעלה iOS לגרסה 11.

האפליקציה של וואסטאפ נהנית מתפוצה יוצאת דופן ברחבי העולם. החברה מדווחת על למעלה ממיליארד משתמשים פעילים, המעבירים 55 מיליארד הודעות וכ-4.5 מיליארד תמונות זה לזה בכל יום. שירות התשלומים, אם כן, הינו בעל פוטנציאל גדול להפוך לאחד המובילים בתחומו, אם כי בישראל – הסובלת ממגזר בנקאי קפוא יחסית מבחינה טכנולוגית – תתקשה וואסטאפ להשיק את השירות בעתיד הקרוב.