וואטסאפ (WhatsApp), אפליקציית המסרים המידיים שנרכשה לאחרונה על ידי פייסבוק (Facebook), הודיעה אתמול כי היא עומדת לשלב שירות נוסף במוצר הכה פופולארי שלה: באמצעות האפשרות לקיים שיחות קוליות תתחרה האפליקציה בשירותים דומים כדוגמת BBM, סקייפ ומתחרות נוספות. בתחילה יגיע השירות למכשירים המריצים אנדרואיד ו-iOS. נוקיה ובלקברי יזכו לקבל את העדכון מאוחר יותר.

על התכונה החדשה הכריז אתמול (ב') יאן קום, מנכ"ל וואטסאפ, בקונגרס הסלולר העולמי בברצלונה – MWC 2014. מלבד הפלטפורמות אליהן יגיע השירות והעובדה כי הוא יגיע ברבעון השני השנה, לא מסר קום כיצד עתידים שירותי הקול לעבוד באופן מדוייק. במקום זאת דאג קום לסקור בפני העיתונאים את מספר המנויים לאפליקציית ה-WhatsApp.

"קשה לנו להיות ענווים בנוגע לנתוני הצמיחה שלנו", אמר קום תוך שהוא מציין כי לחברה יש היום 330 מיליון משתמשים ביום, עלייה של 15 מיליון איש ממה שפורסם בשבוע שעבר, עת שנודע על כך שפייסבוק רכשה את האפליקציה.

בשבוע שעבר הודיע מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, על רכישת האפליקציה ב-19 מיליארד דולרים“וואטסאפ היא הדרך לחבר מיליארד משתמשים,” אמר אז צוקרברג והוסיף: “השירות הגיע לציון דרך מדהים ומשמעותי. אני מכיר את יאן (מנכ”ל וואטסאפ) במשך זמן רב, ואני שמח לשתף פעולה עימו ועם צוות החברה כדי להפוך את העולם לפתוח ומחובר יותר”. אתמול בדיוק חגגה וואטסאפ 5 שנים להקמתה ב-24/2/2009.


-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.