וואטסאפ (WhatsApp) בוחנת אפשרות לשתף את סטטוסים ה’סיפורים’ (Stories) כסטטוס בפייסבוק (Facebook) היישר מהאפליקציה. The Verge מדווח כי משתמשים בתוכנית הבטא ראו אפשרות חדשה לשיתוף הודעה, המאפשר להשתמש בה כסטטוס חברתי באפשרות ה’סיפורים’ בפייסבוק, אינסטגרם (Instegram).

המשתמש לא יידרש לחבר בין החשבונות או לשתף מידע אישי, אלא מדובר בשיתוף תוכן בהתאם לחיבור הקיים במערכת ההפעלה – אנדרואיד או iOS. כלומר לא תתבצע העברת מידע בין חשבונות, והאפשרות לשיתוף באפליקציה מסוימת תהיה זמינה רק אם היא מותקנת בטלפון. כמו גם אין אפשרות לשתף סטטוס בוואטסאפ באופן אוטומטי בפלטפורמות אחרות, זאת כדי להשאיר את השליטה בידי המשתמש.

פייסבוק נזהרת כיום מחיבור ושיתוף מידע בין השירותים השונים שלה, זאת לאחר ההבטחה הכוזבת לאיחוד האירופי בנוגע להפרדה בין נתוני וואטסאפ לשאר אפליקציות פייסבוק, דרך הכשל המוחלט בהתמודדות עם פייק ניוז וסוגיות אחרות של סינון תכנים, ועד לשערוריית קיימברידג' אנליטיקה שבעקבותיה הגיעה שורת חשיפות לגבי הפרת פרטיות מצד פייסבוק.

יש לציין כי האפשרות קיימת רק בגרסת הבטא וטרם ברור האם תגיע לכלל המשתמשים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.