אפליקציית המסרים המיידיים וואטסאפ (WhatsApp) מצטרפת למלחמה בחדשות מזויפות, המופצות על רקע התפשטותה של מגפת הקורונה ברחבי העולם. במהלך הימים הקרובים יוכלו להבחין המשתמשים כי לצידן של הודעות טקסט המופצות באופן נרחב דרך השירות, יופיע סמל של זכוכית מגדלת. לחיצה על סמל זה תעביר את תוכן ההודעה לחיפוש דרך גוגל, במטרה לאתר את מקור המידע.

התקווה היא כי משתמשים יבדקו האם ההוראות המועברות אליהן מגיעות ממקור אמין ובר-סמכות, או שמדובר בעדכונים מזויפים וחסרי בסיס. מאחר וכל ההודעות הנשלחות דרך וואטסאפ מקודדות אין לחברה אפשרות לפקח באופן ישיר על תכנן, כך שהאחריות לאיתור הודעות בלתי אמינות הנוגעות למגפת הקורונה רובצת על המשתמשים – וואטסאפ יכולה רק להפוך את המלאכה הזו לכמעט אוטומטית.

WhatsApp to reportedly provide a way for people to Google search text message contents

בנוסף, הקימה וואטסאפ ערוץ תקשורת ישיר בין כלל משתמשי האפליקציה ברחבי העולם וארגון הבריאות העולמי (World Health Organization). מדובר למעשה במעין בוט המסוגל לענות על רשימה ארוכה של שאלות הנוגעות למגפת הקורונה, בהן סוגיות מדעיות הנוגעות להתפשטותה של המגפה, דרכים להגנה עצמית ואפילו עצות להתמודדות עם לחץ ופאניקה. בכדי להכנס לשיחה וללמוד יותר על המגפה מהמקור הסמכותי ביותר שיש בנושא, ניתן ללחוץ כאן.