וואטסאפ (WhatsApp), החברה האחראית לאפליקציית ההודעות הפופולרית, מצאה עצמה בלב סערת פרטיות המשתמשים של פייסבוק מאחר ונרכשה על ידה ב-2014. לוואסטאפ חשוב להבהיר כי בניגוד לחברת האם, האפליקציה שלהם אוספת מעט מאוד מידע על המשתמשים. ״הפרטיות והבטיחות של המשתמשים מאוד חשובה לנו״, נטען בהודעה שנשלחה לאמצעי התקשורת.

״וואסטאפ אוספת מעט מאוד מידע, וכל הודעה מקודדת מקצה לקצה (End-to-end Encypted). בניגוד למה שפורסם בתקשורת, אנחנו לא עוקבים אחרי חברים ובני משפחה שאליהם שלחתם הודעות״, כך נכתב בהודעה. בהתייחסות לקבוצות, לכאורה נקודת תורפה של האפליקציה (מאחר ולעיתים יכולים להצטרף אליהן אנשים שלא אמורים לצפות בתוכן כל ההודעות), מבהירים בוואטסאפ כי ״קל לעזוב קבוצות או לחסום הודעות לא רצויות בלחיצה אחת״.

אולם דברים אלו אינם משכנעים חלק מהמומחים, הטוענים כי מטרתה של וואסטאפ, המציעה שירות חינמי, זהה לזו של פייסבוק – איסוף מידע רב ככל האפשר על משתמשיה ומכירתו למפרסמים. ״ההודעות עצמן מקודדות ועשויות להיות מאובטחות כפי שוואטסאפ אומרים. אבל סביר שהמידע על שיחות קוליות נאגר על ידי החברה״ טוען מומחה הטכנולוגיה האמריקני ויוק ואדה (Vivek Wadhwa). ״וואסטאפ כבר הודתה בעבר שהיא אוספת מידע על זהות המשתמשים והמכשירים שלהם, ומשתפת אותו עם פייסבוק״.