אפליקציית המסרים שנרכשה לא מכבר על ידי פייסבוק (Facebook), אולי תשיק גרסת רשת בקרוב. דיווחים אלה מגיעים לאחר ראיון שנתן פאבל דורוב (Pavel Durov), מייסד השירות המתחרה Telegram שאמר כי וואטסאפ ניסו לגנוב את אחד ממפתחי גרסת הרשת של השירות, מה שמעלה תהיות בנוגע לשינויים שמעוניינת וואטסאפ להשיג.

נוסף לכך, אתר AndroidWorld מהולנד הצליח לגלות כי תחת גרסה 2.11.471 (לא האחרונה), ישנה התייחסות לשם “WhatsApp Web”, זאת בקוד פנימי המציג התייחסות להתחברות והתנתקות ממחשב וניהול החיבורים (sessions) של המשתמש בעת השימוש בדפדפן האינטרנט.

כיום משתמשי וואטסאפ נדרשים לאשר את זהותם אל מול מספר הטלפון האישי של מכשיר הטלפון, זאת כדרישה בסיסית להתחבר לשירות, דבר המכריח לעבוד איתה רק במכשירים ניידם. בעבר התבטאו בכירים בחברה ואמרו כי וואטסאפ יועדה אך ורק לשימוש דרך הטלפון הנייד, אולם שינויים בשוק והצורך של המשתמשים להתחבר מכל מקום ככל הנראה עשו את שלהם.

בד בבד אין זה אומר כי אכן החברה בדרך להגשמת הרצונות של רובנו שכן היא נדרשת להתגבר על מכשולים שונים בדרך וכפי הנראה היא תחקה את הדרך שבה פועלת Telegram, אשר דורשת אמנם מכשיר טלפון אך רק עבור האימות הראשוני. לכן, ייתכן כי יחלוף זמן רב עד אשר היא אכן תאפשר שימוש שלא מוגבל רק למסך הקטן של המכשיר הנייד.