לאחר המתנה ארוכה במיוחד למשתמשי ה-iOS, ולאחר מספר עדכונים משמעותיים ששוחררו למשתמשי מערכת האנדרואיד, וואטסאפ (Whatsapp) משיקה עדכון משמעותי גם לבעלי האייפון.

תכליתו של העדכון, הוא, כמובן, בראש ובראשונה תמיכה בשיחות VoIP על גבי הרשת הסלולרית או הרשת האלחוטית, לאחר שאפשרות זו זמינה כבר זמן מה עבור משתמשי האנדרואיד. על-פי הדיווחים ברשת שהתקבלו עד כה ופירוט העדכון שכפי שפרסמה החברה בחנות היישומים, נראה כי על אף העדכון שהשיקה בכדי לתמוך באפשרות זו, ייקח עוד לא מעט זמן עד אשר משתמשי האייפון יוכלו להנות משיחות קוליות – שכן אלו יופיעו באופן הדרגתי בשלב מאוחר יותר, ללא עדכון נוסף וללא התערבות המשתמש.

נוסף לאפשרות זו, הוסיפה החברה תמיכה בשיתוף מהאפליקציות השונות ומגלריית התמונות. כעת, יוכלו משתמשי האייפון לשלוח תמונה ישירות לחבריהם מגלריית שבמכשיר וללא הצורך להיכנס לאפליקציה כפי שהיה נהוג עד כה. כמובן, שאפשרות השיתוף חלה לא רק על גלריית התמונות, אלא, לדוגמה, שליחת מאמרים וקישורים מדפדפן הספארי ומכל אפליקציית צד שלישי התומכת באפשרות השיתוף.

אחת מהאפשרויות הרבות שהרגיזו הן את משתמשי האנדרואיד והן את משתמשי האייפון היא הופעת ה-וי הכחול, כאינדיקציה לכך שהנמען אכן קרא את ההודעה. העדכון הנוכחי מוסיף עימו תמיכה בביטול אופציית ה-וי הכחול, כשגם אפשרות זו זמינה עבור משתמשי האנדרואיד כבר זמן ממושך, אך עם זאת ביטול האופציה משפיע על שני הצדדים. כלומר: גם אתם לא תוכלו לראות אם הנמען קרא את ההודעה שלכם.

קרא עוד:  כלים חדשים למלחמה בבריונות רשת ב-Instagram

מלבד לשני העדכונים המשמעותיים, נוספה גם תמיכה בעריכת אנשי קשר ישירות מהאפליקציה ואפשרות נוספת לשליחת מספר רב של סרטוני וידאו ולא סרטון אחד בודד כפי שהיה עד כה. ניתן גם לערוך סרטוני וידאו ותמונות טרם שליחתם וכן ישנו כפתור קיצור למצלמה בחלונית הצ'אט.

העדכון, כמובן, זמין בחינם בחנות ה-App Store.

קליק להורדה