גרסת הבטא העדכנית של אפליקציית השיחות וואטסאפ (WhatsApp) כוללת תכונה חדשה ומתבקשת – האפשרות לחסום הזמנות לקבוצות. תחת תפריט הגדרות הפרטיות של האפליקציה, ניתן לבחור בין שלוש אפשרויות שונות הקשורות בהזמנות לקבוצות: קבלת הזמנות מכולם (ברירת המחדל הקיימת כיום), צירוף אוטומטי רק לקבוצות המנוהלות על ידי אנשי קשר, או חסימת כל ההזמנות לקבוצות, הן מאנשי קשר והן ממשתמשים אקראיים.

כאשר בוחרים באפשרות השלישית, הזמנות הצטרפות לקבוצות מופיעות כהתראה חד-פעמית הנשלחת למכשיר. ניתן פשוט להתעלם ממנה, ולאחר 72 שעות ההזמנה נמחקת. אף אחת מההגדרות אינה מבטלת את האפשרות להצטרף באופן יזום לקבוצות, דרך קישור הנשלח על ידי מנהל הקבוצה. 

נכון לעכשיו, מופיעות הגדרות הפרטיות החדשות בגרסת הבטא המיועדת למכשירי iOS, אם כי עדכון דומה צפוי להגיע גם לגרסת האנדרואיד של וואטסאפ. למשתמשים המעוניינים לבחון את גרסת הבטא, ניתן לנסות ולהרשם אליה מכאן עבור גרסת iOS, וכאן עבור הגרסה למכשירי אנדרואיד. בעוד שגרסה זו כוללת בדרך כלל חידושים שאינם זמינים לכלל המשתמשים, יש לקחת בחשבון כי מהדורת הבטא עשויה לסבול גם מתקלות ובאגים רבים יותר, ולפיכך אינה מומלצת לשימוש יום-יומי.