אפליקציית המסרים הפופולרית וואטסאפ (Whatsapp) לא רוצה שתשתמשו בשירות המתחרה טלגרם (Telegram). איך היא עושה זאת? חוסמת את המשתמש.

Whatsapp blocks telegramהחל מגרסה 2.12.367 של מכשירי האנדרואיד, הודעות המכילות טקסט המכיל את המילה telegram לא יהיו ניתנות להעתקה ולהעברה למשתמשים אחרים, וקישורים לאתר או לאפליקציה לא יהיו לחיצים, כך שמי שירצה להיכנס לקישור, יאלץ לכתוב את הכתובת באופן ידני בדפדפן. החסימה מתבצעת בפועל הן להודעות אישיות, קבוצתיות ובפרופיל המשתמש.

טלגרם אישרה את הדברים ומאשימה את וואטספ בחסימה, אולם אפליקציית וואטסאפ, שבבעלות Facebook, לא הגיבה עדיין ולפי הדובר של טלגרם, הדבר יתוקן באשמה של “תקלה במסנן החכם שבאפליקציה”. ב-Android Police מצאו, לכאורה, את ה”אקדח המעשן” וגילו לנו כי לא מדובר בטעות תמימה ולא מתכוון. את המחקר המעמיק ביצע מפתח בהנדסה הפוכה (reverse engineering) והצליח לגלות כי בתוך האפליקציה הוטמע קוד המזהה את המילה ה”זדונית” וחוסם אותה.

יהיה מעניין לשמוע את התגובה הרשמית של וואטסאפ ופייסבוק לעניין.

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.