וואטסאפ

כניסיון להפוך לפלטפורמת המסרים המועדפת ביותר ולהשאיר את הדור הצעיר אצלה, מוסיפה וואטסאפ (WhatsApp) יכולות חדשות למצלמה דומות למדי לאלו שמציעה אפליקציית סנאפצ'ט.

בעדכון 2.16.291 שהחל להגיע למשתמשי האנדרואיד, הוסיפה וואטסאפ אפשרות לשילוב סטיקרים, טקסט ושרבוט חופשי לאחר צילום תמונה באפליקציה, זאת כחודש בלבד לאחר שהושק בערוץ הבטא. כלים אלה יהיו זמינים לשימשו גם בתמונות קיימות וכן ניתן יהיה לשנות את צבע, סוג וגודל הטקסט על גבי התמונה בעזרת כלי העריכה השונים. אם תהיתם, אגב, הסטיקרים הקיימים כוללים אוזניים של כלב וכתר – בדיוק כמו אלו הקיימים באפליקציית סנאפצ'ט.

אפשרות נוספת, חדשה גם היא, תאפשר מעתה לבצע התקרבות וריחוק בעת צילום וידאו באמצעות החלקת האצבע למעלה ולמטה ומעבר בין המצלמה האחורית והקדמית יתבצע באמצעות הקשה על המסך. אפשרויות העריכה החדשות בוואטסאפ יפעלו הן במצלמת הסלפי הקדמית והן במצלמת הסלפי האחורית, וכי אלו יפעלו רק בשימוש עם אפשרות הצילום המובנית ולא דרך אפליקציית הצילום הראשית.

העדכון הנוכחי, מצטרף למעשה לעדכון אחר אותו שחררה וואטסאפ השבוע ובו האפשרות להזמין משתמשים לקבוצות באמצעות שליחת קישור או סריקת קוד QR ידני. מלבד זאת, נוספה אפשרות לתיוג של אנשי קשר בקבוצות באפליקציה, זאת על ידי הוספת סימן הכרוכית (@). כך שגם אם הקבוצה נמצאת על השתק, המשתמש יקבל התראה באופן מיידי ממנה הוא לא יוכל להתעלם.