וואטסאפ

אפליקציית השיחות וואטסאפ (WhatsApp) בגרסתה למכשירי iOS התעדכנה לאחרונה בתכונה חדשה: אפשרות הגנה באמצעים הביומטריים הכלולים במכשיר, בין אם מדובר בסורק טביעות אצבע (Touch ID), או בזיהוי פנים המשולב במכשירי האייפון החדשים יותר (Face ID).

התכונה אינה מופעלת כברירת מחדל. על מנת להפעיל אותה, יש להיכנס לתפריט ההגדרות של האפליקציה, לבחור באפשרות ״חשבון״ (Account), ״פרטיות״ (Privacy) ולבסוף ״נעילת מסך״ (Screen Lock). ניתן לקבוע גם תוך כמה זמן אפליקציית וואטסאפ ״תנעל״ מחדש עם נעילת המכשיר, ותדרוש שוב אימות ביומטרי לצורך פתיחתה.

ההגנה החדשה מועילה במקרים שבהם מחליט המשתמש למסור את המכשיר לידי אדם אחר (לצורך שיחת טלפון לדוגמא), אך איננו מעוניין שאותו אדם יוכל גם לעיין בהודעותיו הפרטיות. מערכת ההפעלה הנדרשת לצורך שימוש בהגנה הביומטרית היא iOS 9 ומעלה עבור Touch ID, או iOS 12 ומעלה עבור Face ID.

באשר למכשירים מבוססי אנדרואיד, מבטיחים בוואטסאפ כי גם שם ניתן יהיה בקרוב לנעול את האפליקציה באמצעים ביומטריים. נציין כי חלק מהיצרנים, ביניהם סמסונג (Samsung) ושאומי (Xiaomi) מציעים כבר עתה אפשרות לאימות ביומטרי טרם הפעלת אפליקציות מסוימות, כחלק ממערכת ההפעלה המותקנת על מכשיריהם.