בדרך למיליארד: אפליקציית המסרים המידיים הפופולרית הנמצאת בבעלותה של הרשת החברתית הגדולה בעולם, חצתה לאחרונה רף נוסף כשזו דיווחה על 800 מיליון משתמשים ששלחו דרך שרתיה הודעות בחודש האחרון.

את ההודעה פרסם מנכ"ל החברה, יאן קום, בדף הפייסבוק האישי שלו (איך לא), שלא שכח גם להודות למיליוני המשתמשים שעושים שימוש באפליקציה כאמצעי התקשורת המועדף עליהם. הכמות המדוברת היא למעשה עלייה בשיעור חד מחודש אוגוסט האחרון, אז דיווחה החברה על כ-700 מיליון משתמשים פעילים. בחודש ינואר אשתקד דיווחה על כ-600 מיליון משתמשים.

עת רכישת אפליקציית המסרים על-ידי פייסבוק (Facebook) בסכום שנאמד בכ-22 מיליארד דולר, ציין מנכ"ל הרשת החברתית, מארק צוקרברג, כי הוא רואה באפליקציית המסרים שותפה אסטרטגית לפעילותה של הרשת. בנוסף ציין כי הוא מצפה לשיתוף פעולה עמוק יותר עם אפליקציית המסרים כשזו תגיע לכמיליארד משתמשים פעילים – כך שהמספר צפוי אף לגדול עד סוף השנה. כצעד ראשון, הטמיעה פייסבוק כפתור שיתוף ישיר לאפליקציית המסרים בגרסת המובייל שלה למשתמשי האנדרואיד.

מוסיפה אפשרויות חדשות

לאחרונה, הרחיבה אפליקציית המסרים את פעילותה כשזו הכניסה את אפשרות שיחות ה-VoIP הקוליות שזמינות למשתמשי מערכת ההפעלה אנדרואיד בלבד לפי שעה, אך צפויה להגיע גם למשתמשי ה-iOS וה-Windows Phone מאוחר יותר השנה – כך הבטיח מנכ"ל החברה. בנוסף, לפני מספר החודשים השיקה האפליקציה את שרות הרשת דרכו יכולים המשתמשים לשלוח ולקבל הודעות ישירות מהדפדפן במחשב האישי.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.