אפליקציית וואטסאפ (WhatsApp) הפופולרית שוברת שיא חדש של 1.5 מיליארד משתמשים חודשיים – כך דיווח מנכ"ל פייסבוק (Facebook) מארק צוקרברג בשיחת הרווחים של הרבעון האחרון לשנת 2017. לפי צוקרברג, 60 מיליארד הודעות נשלחות דרך האפליקציה מדי יום.

בכך עקפה וואטסאפ את האפליקציית המסרים של פייסבוק עצמה, Messenger, שדיווחה בחודש ספטמבר האחרון על 1.3 מיליארד משתמשים חודשיים ו-70 מיליון משתמשים יומיים. לא שזה משנה הרבה, כי וואטסאפ נמצאת בבעלותה של פייסבוק מאז שנת 2014, כשהיו לה "רק" 450 מיליון משתמשים חודשיים. פייסבוק שילמה אז 19 מיליארד דולר על הרכישה של החברה, וכעת נראה כי זה השתלם לה בגדול.

כמו כן ציין צוקרברג בשיחה כי אפליקציית אינסטגרם (Instagram), שגם היא בבעלותה של פייסבוק, היא האפליקציה המובילה לשיתוף יומי של תמונות וסטטוסים, ובכך עקפו וואטסאפ ואינסטגרם את סנאפצ'ט (Snapchat) וכל שאר המתחרות, וכבשו את המקום הראשון והשני. גם לאינסטגרם וגם לוואטסאפ יש 300 מיליון משתמשים פעילים באופן יומי, בהשוואה ל-178 מיליון משתמשים פעילים של סנאפצ'ט. בכך הופכת פייסבוק לחברת ששולטת על רוב האפליקציות להעברת מסרים מידיים בעולם, למעט בסין.

לאחרונה הושקה גם גירסה עסקית לוואטסאפ בשם WhatsApp Business, בה מתכננת פייסבוק לגבות כסף מבעלי עסקים עבור שימוש באפליקציה לצרכי שירות לקוחות, מסחר ומשוב. בהתחשב בגודל של אפליקציית וואטסאפ הרגילה, גם הצעד הזה מסתמן כהימור בטוח.