אמש דווח ברשת על כך שישנה פרצת אבטחה בשירות המסרים המיידים הפופולרי וואטסאפ (WhatsApp), אשר יכול לאפשר להאקר לקרוא את הודעותינו השמורות על הזיכרון החיצוני שבמכשיר (microSD). דובר החברה הכחיש את הטענות וטוען כי הדברים “אינם תואמים את המציאות”. לדבריו, העדכון האחרון שיצא לחנות ה-Google Play כוללים מספר שיפורי אבטחה וכי הם עובדים על פתרונות, אולם לגבי פריצה זו העדכון אינו מטפל.

“אנחנו מודעים לדיווחים בנוגע לפריצת האבטחה. לצערנו דיווחים אלה לא מדויקים ואינם מציירים את התמונה במלואה. בנסיבות רגילות, הנתונים על כרטיס ה-microSD אינו חשוף, אולם במכשיר שהורד אליו וירוס או רוגלה המשתמש נמצא בסיכון”. נאמר בהצרה שפורסמה. “הגרסה האחרונה ששוחררה ל-Google Play מגנה על המשתמשים כנגד יישומי רוגלה”.

מי שחשף את הפרצה בתחילה, בוב בושצ’רט טוען כי חור האבטחה לא נחסם ועדיין קיים לאחר העדכון ולמעשה כל שיחות המשתמשים המאוחסנים בזיכרון החיצוני חשופים ללא הגנה באופן שקל מאוד להגיע אליהם.

כמובן שאין כאן הרבה חדש וידוע כי שיחות המשתמשים בוואטסאפ לא היו מוצפנות מעולם. מלבד הרכישה האחרונה על ידי פייסבוק, זו סיבה נוספת מדוע ברשת מחפשים אלטרנטיבות אחרות.

התמונה באדיבות ShutterStock