אם אתם מדור המסמסים, ואת ה-SMS כבר החלפתם באלטרנטיבה חינמית כמו WhatsApp, כדאי שתכירו גם את החלופות. שירותי ההודעות המידייות היו כאן תמיד. זה התחיל ב-ICQ, MSN, Skype ואחרות, אך רק מספר אפליקציות הצליחו להפוך את הטרנד לתחליף אמיתי ל-SMS. ריכזנו כאן כמה אלטרנטיבות נוספות לאפליקציה ששינתה את הרגלי התקשרות של כולנו, אך התרכזנו בכאלה שיודעות לתת גם ערך מוסף.

Viber
למי שעוד לא הספיק להכיר, זו אחת האפליקציות המדוברות ביותר בתחום. הרעיון של Viber הוא פשוט, יש להכניס את מספר הטלפון שלכם, להקיש את קוד הגישה שישלח לכם ב-SMS, ואתם בפנים. נוכל לשלוח הודעות מידיות ובנוסף גם להתקשר לחברים המחוברים לאפליקציה בחינם ובאיכות טובה למדי על גבי רשת האינטרנט או 3G. ממשק המשתמש של האפליקציה מאוד נוח וידידותי, והאפליקציה חינמית. האפליקציה זמינה עבור iOS, אנדרואיד, BlackBerry OS ו-Windows Phone.

להורדה: Android, iPhone, Blackberry, Windows Phone

Line
האפליקציה שככבה בראש טבלת המכירות במשך תקופה מביאה בעיקר את אפשרות השיחות הקוליות מכל מכשיר כולל מהמחשב האישי. Line מאפשרת לכם להתקשר וגם לשלוח הודעות מידיות על גבי הרשת הסלולרית. היא תוסיף לכם אוטומטית אנשים מה-Facebook (במידה והוא פתוח במכשירכם), תיצור עבורכם QR Code שחבריכם יוכלו לסרוק ולהוסיף אתכם, וכמובן תוסיף לכם אנשים מרשימת אנשי הקשר שלכם שמשתמשים באפליקציה. האפליקציה זמינה ל-iOS, אנדרואיד, ואפילו מחשבים מבוססי Windows או Mac OS.

קרא עוד:  מחקר: מפתחי אפליקציות לאנדרואיד שיקרו כדי למנוע איבוד הרשאות מיותרות

להורדה: Android, iPhone, Windows, Mac

Talkbox
אולי האפליקציה המשעשעת ביותר שקיימת הפועלת כמו "ווקי טוקי". כל שנדרש הוא להפעיל אותה והיא אוטומטית אוספת את אנשי קשר מרשימת אנשי הקשר ומחשבון ה-Facebook שלכם ותצרף את המשתמשים באפליקציה לרשימת אנשי הקשר. לחיצה על אחד מאנשי הקשר תוביל אותנו לחלון שיחה, קצת שונה מזה שהכרנו. לחיצה אחת תקליט לו הודעה קולית קצרה והשנייה תשלח אותה אליו. הוא יוכל לשמוע את ההודעה הקולית ולהגיב לה כשירצה. האפליקציה זמינה לאנדרואיד, iOS, ותגיע בקרוב לסימביאן ול-BlackBerry OS.

להורדה: Android, iPhone

ChatOn
תכנת המסרים המידיים של סמסונג הסעירה את עולם התקשרות כשהציעה גרסא של האפליקציה גם לדפדפן, דבר שהופך אותה להרבה יותר רלוונטית לאוכלוסיה גדולה הרבה יותר. עם ChatON של סמסונג תוכלו לצ'וטט עם חברים, לשלוח תמונות, לשתף את מיקומכם, וגם לבצע שיחת ועידה בצ'ט ובנוסף היא כוללת אפשרות לשיחה קבוצתית ושליחת קבצים בין המשתמשים. עוד דבר נחמד היא שהאפליקציה זמינה לכלל משתמשי הסלולר ולא רק לאלו של סמסונג (בניגוד ל-iMessage של אפל). האפליקציה זמינה ל-iOS, אנדרואיד, Bada (מערכת ההפעלה של סמסונג), ו-BlackBerry OS.

להורדה: Android, iPhone, Blackberry, Bada

זהו, בפעם הבאה שתכנת ה-What'sApp תקרוס (כמו שקרה למספר משתמשים לפני כמה ימים), תוכלו להזמין את חבריכם להוריד את האפליקציות החלופיות, אלו שרבים לא היו מודעים לקיומם עד לפני שקראו את הכתבה.