חודש חלף מאז שסמסונג (Samsung) שחררה באופן רשמי את העדכון המצופה לגרסת אנדרואיד 7.0 (Android 7.0 Nougat) עבור זוג מכשירי הדגל Galaxy S7 (גלקסי S7) ו-Galaxy S7 Edge (גלקסי S7 אדג'). לקראת הגעתו הצפויה לישראל, זה הזמן למנות את החידושים העיקריים כפי שדווח ברשת, להם יזכו אלה אשר יעדכנו את מכשיריהם לגרסה החדשה.

ידידותי לקוראים

בעדכון אנדרואיד 7.0 למכשירי S7, ניתן להפעיל לראשונה ממסך ההתראות את Blue Light Filter (סינון אור כחול). על ידי לחיצה על הסמליל, המערכת תפעיל סינון לאור הכחול ובכך יאפשר קריאה רגועה ונינוחה המיועדת בעיקר לשעות הערב. מעבר לזאת ניתן גם להגדיר לוח זמנים שיפעיל את הסינון במועדים קבועים, וכמו גם קיימת אפשרות להגדיר את הפעלת המצב בזמנים מוגדרים מראש. למעשה לא מדובר בחידוש מצידה של סמסונג, שכן בעבר היא הכלילה אפשרות זו לצד ה-Galaxy Note 7 (גלקסי נוט 7), שכזכור הופסקה מכירתו.

שינוי רזולוציית המסך

רזולוציית המסך של Galaxy S7 ו-Galaxy S7 Edge היא 1,440 על 2,560 פיקסלים ונחשבת למרשימה במיוחד בהשוואה למתחרות בשוק. עם זאת, לעיתים ישנו צורך להקטין את רזולוציית המסך כדי לגרום לתצוגה להיראות גדולה יותר.

סמסונג הכלילה בגרסת האנדרואיד אפשרות חדשה שזמינה מהגדרות התצוגה (Display), המאפשרת להקטין את רזולוציית המסך. את השינוי ברזולוציה ניתן לבחור מתוך שלוש אפשרויות: רזולוציית 720p HD, רזולוציית 1080p FHD או כמובן להשיב את הרזולוציה למקסימום האפשרי.

מסך ההתראות

ניתן להגדיר את מספר הכפתורים שיופיעו במסך ההתראות. כך לדוגמה, אם נרצה כמות גדולה של סמלילים, נוכל להגדיר את תצוגה של 5×3 שתציג 15 כפתורים שונים. מנגד ניתן גם להגדיר תצוגה בסיסית יותר של 3×3 או 3×4. את השליטה על תכונה זו ניתן לבצע דרך כפתור ההגדרות של מסך ההתראות.

קרא עוד:  פרצה התגלתה במנגנון קריאת טביעות האצבע של Galaxy S10 ו-Note 10

ממשק חדש למצלמה

ממשק המצלמה זכה גם הוא לעדכון רחב. עם הורדת העדכון ניתן לשים לב למספר שינויים בממשק ובראשם שינוי במראה המסך הראשי עם פחות כפתורים. על מנת לגשת לאותן התכונות שהוסרו, ניתן לגלול שמאלה ולחשוף את תפריט הצילום וימינה לתפריט העריכה, ומעבר לכך גלילה מעלה ומטה תוביל להחלפה בין המצלמה האחורית לקדמית.

שיפור הצפייה בסרטים

לצורך שיפור הצפייה בסרטונים וסרטים, הוסיפה סמסונג אפשרות המכונה Video Enhancer. כרגע מספר האפליקציות אשר תומכות בשירות החדש מוגבל וביניהן ניתן למנות את אפליקציית הסרטים המובנית, אפליקציית הסרטים והטלוויזיה של גוגל (Google Play Movies & TV), יוטיוב (Youtube), נטפליקס (Netflix) ו-iFlix. הפעלתו היא דרך תפריט התכונות המתקדמות (Advanced Features).

תחזוקת המערכת

חנות האפליקציות באנדרואיד שופעת באפליקציות שונות אשר כל אחת מבקשת לקבל את השליטה בניהול ביצועי המכשיר: החל מניקוי הזיכרון, בדיקות סוללה ופרטיות. בעדכון הנוגט הוסיפה סמסונג חלופה משלה לנושא עם Device Maintenance, כלי לתחזוקת המערכת.

Device Maintenance מכילה חמש אפשרויות: הראשונה נקראת Battery (סוללה) ומציגה אפשרויות שונות לחיסכון בסוללה תוך הצגת האפליקציות לפי אחוזי שימוש, השנייה Performance Mode (מצב ביצועים) מפנה לתפריט הפרופילים, השלישית Storage (אחסון) תציג את חלוקת זיכרון האחסון הפנימי, הרביעית RAM מציגה כמה אחוזי זיכרון גוזלת כל אפליקציה ומאפשרת "לנקות" אותו והאחרונה Security (אבטחה) תגן על המשתמש מפרצות והורדת תכנים אשר עלולים לפגוע במכשיר.

ריבוי חלונות

ריבוי החלונות מלווה את מכשירי סמסונג עוד מ-Galaxy Note 2 (גלקסי נוט 2) לפני כ-5 שנים. בגרסת האנדרואיד 7.0, סמסונג השתמשה באפשרות המובנת של המערכת והוסיפה מספר אפשרויות חדשות וביניהן תמיכה רחבה יותר באפליקציות וגם נוספה אפשרות להתאמה אוטומטית של גודל החלונות לגודלו של המסך.

קרא עוד:  סמסונג מתכננת גרסת Lite של Note 10, וכנראה גם של S10

https://www.youtube.com/watch?v=D99y2hI-S_8

ביצועים משופרים

העדכון כולל גם פרופיל ביצועים, המאפשר למשתמש למטב את ביצועי המכשיר בהתאם לשימוש שלנו. המצב החדש נקרא Performance Mode וזמין דרך הגדרות המכשיר ומשם נוכל לבחור את הפרופיל הרצוי. כך למשל, בחירה ב-High Performance (ביצועים גבוהים) תגביר את בהירות המסך למקסימום ורזולוציית המסך תוגדר לגבוהה ביותר. לחלופין הגדרת Game Mode (מצב משחק) תפחית את רזולוציית המסך ל-Full HD ותפעיל את השירותים השונים במכשיר לשיפור חווית המשחק. הגדרות נוספות ברשימה הן Entertainment Mode (מצב בידור) שמיועד לצפייה בתכנים ו-Optimized שמיועד לשגרת היומיום ומוגדר כברירת המחדל.

בקרוב בישראל

עדכון הנוגט למכשירי Galaxy S7 ו-Galaxy S7 Edge ששוחרר לפני כחודש, צפוי להגיע גם למכשירים בישראל. לפי הודעתה של סמסונג בישראל, הם פועלים על מנת להבטיח שהעדכונים יהיו זמינים למגוון הדגמים המשווקים, אך עדיין לא קיים מועד רשמי לשחרורו.

כל החידושים בעדכון האנדרואיד 7.0