נדמה כי פעם בחודש-חודשיים, גוגל משחררת גרסה של דפדפן ה-Chrome, כך הצליחה החברה להגיע בתוך פחות משנה וחצי לגרסה מספר 10. אז מה חדש?  בגרסה החדשה גוגל שיפרה את מנגנון הסנכרון ומעתה מאפשר הצפנת נתונים מסונכרנים, סינכרון סיסמאות  וכן שיפור משמעותי של מנוע ה-JavaScript שמבטיח שיפור של 66% במהירות הטעינה של JavaScript מהגרסאות הקודמות, מה שאומר כי הגלישה והצגת דפי האינטרנט יעלו מהר יותר גם באתרים מורכבים וכבדים.

עוד שינוי הוא בממשק ה-Chrome 10, כשממשק ההגדרות יפתח כעת בטאב חדש במקום בחלון קטן, מה שמקל בניווט בהגדרות השונות ובנוסף תמצאו גם תיבת חיפוש בסרגל הניווט השמאלי, אשר מאפשרת למצוא בזריזות את הגדרות שמעוניינים לשנות. מכיוון שממשק ההגדרות נמצא כעת כלשונית בדפדפן, תוכלו להוסיף סימניה לקטגוריה, כך שתוכל לחזור אליו בעתיד.

ל-Google Chrome 10 יש עכשיו מנהל סיסמאות משופר המתווסף לתכונות הסנכרון הקיימות בדפדפן (Browser Sync), המאפשר למשתמש גישה לאותן ההגדרות Chrome במחשבים שונים על ידי סנכרון מורחב יותר הכולל את הגדרות מילוי טפסים אוטומטי, יישומי אינטרנט, הרחבות, סימניות, העדפות, סיסמאות, וערכות נושא. כל הנתונים האישיים מוצפנים בדפדפן, כך שבמידה והמחשב ייפול לידיים הלא נכונות, לא יצליחו לקרוא את הנתונים.

את הדפדפן תוכלו להוריד מאתר גוגל או אם אתם כבר בעלי דפדפן ה-Chrome, תוכלו לעדכן דרך תפריט הדפדפן.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.