מהנדסי התוכנה של אפל ממשיכים לעבוד קשה על שיפורים ועדכונים לקו המוצרים הקיים של החברה. לפני כשבוע התחילו מפתחים לקבל גישה לגירסת הבטא של iOS 9.2, הגירסה הבאה של מערכת ההפעלה הסלולרית של אפל, שצפוייה להשתחרר בשבועות הקרובים (ככל הנראה סמוך ליציאתו של ה-iPad Pro). נזכיר שרק לפני שבועות אחדים יצא עדכון 9.1 שהוסיף, בין השאר, סוגים חדשים של אמוג'י. כמו העדכון הקודם, גם הפעם לא מדובר בעדכון גדול במיוחד אלא כמקצה שיפורים קטן ל-iOS 9, אך למרות זאת הוא כולל כמה שינויים מעניינים.

השינוי הגדול ביותר הוא הוספת שפה חדשה לסירי – ערבית. אפל מוסיפה שפות חדשות לעוזרת האישית הוירטואלית שלה בקצב קבוע, ועכשיו הגיעה תורה של הערבית שזמינה כבר בבטא הנוכחית ועל פי עדויות של משתמשים עובדת מצויין. עברית, אם תהיתם, עדיין לא זמינה אצל סירי, ולמרות שמועות שנפוצו בחודשים האחרונים על כך שאפל עובדת במרץ על הוספת שפת הקודש לשירות עדיין אי צפי מתי זה בדיוק יקרה, אם בכלל.

חידוש נוסף זמין למשתמשים אמריקאיים בלבד שמנויים לספקית הסלולר AT&T, יאפשר להם להשתמש במספר הסלולרי שלהם גם במכשירים אחרים, כגון iPad, מחשבים וכו', גם ללא קשר ישיר לאייפון אליו המספר מקושר. לאחר הליך התקנה מהיר, המכשירים הנלווים יהיו מקושרים גם הם למספר הטלפון של המנויים, ויוכלו לקבל ולהוציא שיחות דרך רשתות Wi-Fi. גם במקרה זה לא ברור מתי, אם בכלל, יהיה זמין השירות למנויים בישראל.

קרא עוד:  אפל וספוטיפיי נלחמות על הרווחים בחנות האפליקציות

כמו כן כולל העדכון שינויים עיצובים לאפליקציית המוזיקה, ושיפור באנימציות למכשירי iPhone 6s Plus שסבלו עד עתה מאיטיות מסויימת בחלק מהמעברים.

-פרסומת-
תסריטאי, כתב טכנולוגיה, בלוג, גיימר.כתב בעבר ב-ynet, וואלה!, מאקו, ידיעות אחרונות, מעריב ועוד. כיום חוקר תרבות דיגיטלי ומשחקים דיגיטליים במכון כהן שבאוניברסיטת תל-אביב.