גוגל (Google) אמנם הכריזה השבוע כי שחררה את מערכת ההפעלה Android TV 10 לחברות המפתחות מכשירים או יישומים לטלוויזיות חכמות – אך באופן תמוה בחרה שלא לומר אף מילה על החידושים בגרסה החדשה.

עם זאת, כמה מהחידושים נחשפו באדיבות SDMC, יצרנית סינית של ממירי Android TV למותגים אחרים, שייצרה בין השאר את מקרן ה-Nebula של Anker שנמכר בישראל, כמו גם את דגם Neo T5 של המותג Minix. עוד לפני ההכרזה של גוגל סיפרה SDMC באתר שלה על כמה מהשינויים המרכזיים.

לטענת החברה, במסמכים שהעבירה גוגל ליצרניות מצוינות 6 קטגוריות של שינויים: אבטחה, מדיה וגרפיקה, ניהול זיכרון, צריכת אנרגיה, פרטיות וביצועים. החברה לא פירטה את השינויים בכל הקטגוריות, אך ציינה כמה מהם.

בתחום האבטחה, Android TV 10 תומכת בהצפנת האחסון, ובמיוחד מידע המשתמש, בסטנדרט AES; בתחום הזיכרון המערכת מסוגלת לחלק את האחסון באופן שמשאיר יותר מקום להקלטת תכנים; בתחום צריכת האנרגיה אפליקציות שעובדות ברקע תצרוכנה הרבה פחות חשמל; ובתחום המדיה נמצא השינוי המבטיח ביותר מבחינת המשתמשים – תמיכה מובנית במקודד הווידאו החדש AV1. מדובר במקודד שפותח על ידי איגוד שבו חברה גוגל עצמה, לצד מיקרוסופט (Microsoft), אפל (Apple), נטפליקס (Netflix), אמזון (Amazon), פייסבוק (Facebook) ואחרות, כמתחרה בקוד פתוח ל-HEVC (או בשמו האחר H.265) המסחרי. הוא אמור לאפשר הזרמת וידאו באיכות גבוהה יותר ברוחב פס צר יותר, כך שמשתמשים יוכלו ליהנות מאיכות FullHD ואף 4K גם בחיבור במהירות נמוכה יחסית.

קרא עוד:  דיווח: סמסונג תציע 12 גיגה-בייט זיכרון בכל דגמי Galaxy S20

כרגע לא ברור כמה זמן ייקח עד ש-Android TV 10 תגיע לטלוויזיות וסטרימרים בשוק. בניגוד לגרסת מערכת ההפעלה של גוגל לטלפונים, זו המיועדת למסך הביתי הגדול נוטה לאחר מאוד לשוק. כך, לדוגמא, רק בחודש שעבר החלו ממירי Mi Box S להתעדכן לגרסה ראשונית של הגרסה הקודמת, Android TV 9 – וממירים וטלוויזיות של חברות רבות אחרות עדיין מריצים את גרסאות 8 ומטה.