מספר חודשים לאחר ששחררה את גרסת האנדרואיד KitKat 4.4.2, משחררת גוגל גם את העדכון המינורי לגרסה זו, שמביא עימו מספר תיקוני באגים שהתגלו בגרסה הקודמת וכן שיפור משמעותי בחיי הסוללה- כך לדברי המשתמשים.

העדכון המינורי שמכיל בתוכו מספר תיקוני אבטחה ותיקוני באגים קלים, זמין לפי שעה למחזיקי הדור האחרון של מכשירי הנקסוס בלבד (סמארטפונים וטאבלטים) באמצעות עדכון OTA או ידני. נוסף לתיקוני הבאגים הקלים, כגון זלילת הסוללה כאשר אפליקציית המצלמה פועלת ברקע וגורמת לשימוש והתחממות יתר ברכיב ה-Central Processing Unit) CPU) במעבד, נצפו כמה שינויים וויזואלים מינוריים בדמות אפליקציית החייגן המובנית ואפליקציית אנשי הקשר.

נוסף לשיפורים המרכזיים, מספר משתמשים דיווחו על שינויים שונים בהתאם למכשירים השונים. כך לדוגמה, אחד המשתמשים במכשיר הנקסוס 5 דיווח כי כעת כבר לא נשמעת מעין שריקה בעת הקלטת וידאו, ומשתמש אחר דיווח על יציבות משמעותית ואי ניתוקים בעת חיבור לרשת האלחוטית. הדבר אולי המעניין ביותר בעדכון גרסה הנוכחי, הוא שגוגל לא חסמה את גישת הרוט (Root) כפי שחזו בעבר.

יתר השינויים המרכזים כפי שדווחו ונצפו על ידי המשתמשים:

  • אפליקציית החייגן המובנית מקבלת מראה נקי ומלוטש יותר בדמות צבעים בהירים לחלקים השונים. (בניגוד לצבעים הבהירים שאפיינו את החייגן בגרסתו הקודמת).
  • אפליקציית אנשי הקשר מכילה כעת תמונות צבעוניות לאנשי הקשר שאין ברשותם תמונה (בדומה לאפליקציית Gmail המובנית).
  • אפליקציית החייגן כעת ניתנת לסידור עצמאי של כרטיסיות על-סמך אנשי הקשר והעדפת המשתמש.
  • כעת ניתן לעצור הורדות של משחקים כבדים מחנות ה-Play בזמן אמת.
קרא עוד:  פטנט חדש חושף שוואווי תשלב ב-Mate X 2 עט אלקטרוני

ספרו לנו, בעלי מכשירי הנקסוס השונים, האם נתקלתם בשינויים ובתיקונים אחרים מלבד השינויים שצוינו?