בעוד יומיים תערוך אפל (Apple) את האירוע המסורתי שלה – והרשת כמרקחה. מעבר להצגת זוג מכשירי ה-iPhone 7 החדשים, ההערכה היא כי אנו צפויים לשמוע על מספר רענונים משמעותיים למרבית המוצרים הנוכחיים. לשם כך, החלטנו לעשות עבורכם סדר בשמועות.

iPhone 7 ו-iPhone 7 Plus

גולת הכותרת של האירוע תהיה, איך לא, צמד מכשירי ה-iPhone 7 החדשים. בניגוד לעבר, אין צפי למקצה שינויים נרחב, לפחות על פני השטח – אולם תחת מכסה המנוע צפויים המכשירים החדשים לכלול שינויים רבים. אחת השמועות העיקריות מתייחסת לכך כי אפל תוותר על יציאת האודיו הסטנדרטית בגודל 3.5 מ"מ, ומעכשיו היא תדרוש לחבר את האוזניות למחבר ה-Lightning. עם זאת, גם לחובבי האוזניות הישנות לא צפויה להיות סיבה לדאגה, שכן סביר כי אפל תשלב באריזה מתאם – ללא כל עלות נוספת מצד הרוכש.

מבחינת המעבד השמועות טוענות כי בליבם של צמד המכשירים ייפעם מעבד ה-A10 המיוצר על ידי TSMC, כך שסמסונג (Samsung) לא בתמונה – לפחות לא כמו בשנה שעברה. אפל צפויה לכלול מכשירים גם את מעבד התנועה M10 וזאת כדי להבטיח יותר ביצועים לצד צריכת חשמל נמוכה יותר.

iPhone-7 lightning adapter

iPhone 7, עם המסך בגודל 4.7 אינץ', יכלול זיכרון עבודה של 2 ג'יגה-בייט, בעוד דגם הפלוס, עם המסך בגודל 5.5 אינץ', יכלול זיכרון עבודה בנפח 3 ג'יגה-בייט, ויגיע בנוסף עם שתי עדשות מצלמה מאחור. ואם כבר במצלמות עסקינן, סביר להניח כי האבחנה תישאר 12 מגה-פיקסל, וזהה לדור הקודם, אולם לראשונה המכשיר הקטן יזכה למייצב תמונה אופטי (OIS).

קרא עוד:  וואווי תציג ב-IFA את Kirin 990, המערכת הראשונה שלה הכוללת שבב 5G

בהיבט של הסוללות, מרבית השמועות מדברות על כך כי אפל תגדיל את הקיבולת שלהן עד לנפח של 3,050 מילי-אמפר/שעה, לפחות בדגם ה-Plus, כשגם נפחי האחסון צפויים לעבור שינוי מהותי. סביר למדי להניח כי אפל תנטוש את נפח ה-16 ג'יגה-בייט, וכך כמות האחסון הקטנה ביותר שהיא תציע תהיה 32 ג'יגה-בייט.  כמו כן, יש הערכה שגם הדגם עם 64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון צפוי אף הוא להיעלם כליל, ובמקומו נפח האחסון השני יהיה 128 ג'יגה-בייט, ואפל תוסיף לרשימה נפח אחסון נוסף: 256 ג'יגה-בייט, בדומה ל-iPad Pro שהושק לפני קרוב לשנה. מה שלא ישתנה ככל הנראה זו הרזולוציה של המסך שתישאר FHD.

הערכות נוספות טוענות כי טכנולוגיית ה-3D Touch תהיה מדוייקת יותר ובעלת פונקציונליות רבה יותר, כשכפתור הבית יעבור שינוי כשלראשונה במקום כפתור פיזי רגיל הוא צפוי גם כן לתמוך ב-3D Touch. הערכות הן כי אפל בכל זאת תציע משהו שקשור לעיצוב, כשלראשונה יצטרפו לצבעים המסורתיים שני צבעים חדשים שיחליפו את הצבע 'אפור חלל'.

אף על פי שמטבע הדברים טרם נחשפו מחיריהם של צמד המכשירים החדשים, צפויים אלו להיות זהים למחירים כבכל שנה, לצד קפיצה של 100 דולרים בין נפח לנפח.

השקת הטלפונים החדשים תהיה גם הפעם הראשונה בה יוצגו מכשירים שמגיעים בפועל עם iOS 10 כברירת מחדל. היא אמנם כבר נמצאת בגרסאות בטא אצל המפתחים מזה תקופה, אבל יהיה מעניין מאוד לראות כיצד היא תהנה מהחומרה החדשה שכלולה במכשירים והאם אפל תחשוף פיצ'רים נוספים – סביר להניח שכן.

קרא עוד:  חנות אפל ירדה לקראת המכירה המוקדמת ל-iPhone 11

ומה עוד?

סביר כי האירוע יתמקד בעיקר ב-iPhone 7 אולם בהתחשב בעובדה כי עברו קרוב לשנתיים מאז נכנסה החברה לתחום המחשוב הלביש, ייתכן כי אפל תציג גם רענון את השעון שלה, אך לא באופן קיצוני. לדאבונם של מרבית המשתמשים, גם Apple Watch 2 לא יכלול קישוריות עצמאית כדי שיוכל לפעול באופן נפרד מהטלפון, אולם סביר כי כן ישולב בו מקלט GPS. כמו כן, צפויה תצוגת השעון להיות רזה יותר ועמידה יותר ויוצגו רצועות נוספות.

מלבד זאת, ייתכן כי החברה תציג עדכון לשלל מחשבי המק (Mac) כמו ה-iMac ו-Macbook Pro, אולם ייתכן כי על אלו היא תדבר בקצרה בלבד ותערוך אירוע נפרד, או שפשוט תשיק אותם ישר לשוק בהמשך השנה.