האירוע הכי חשוב של אפל (Apple) מאז השקת ה-iPhone הראשון יתרחש בשבוע הבא, זאת לרגל 10 שנים לכניסת החברה לתחום הטלפונים החכמים. לפי דיווחים רבים, אפל צפויה להציג מספר דגמי iPhone ובראשם ה-iPhone 8 לצד השקת ה-iOS 11. אז מה עוד אנו צפויים לראות באירוע?

iPhone 8

גולת הכותרת של האירוע הוא ללא ספק המכשיר העשירי במספר של אפל. בין אם הוא ייקרא Edition, iPhone X או פשוט iPhone 8, לא היינו צריכים לחכות כדי לראות כיצד הוא יראה, שכן אבות טיפוס של המכשיר צצו בכל מקום ברחבי הרשת.

לפי השמועות, אפל תחליף את עיצובו ותתקדם לטרנד המסכים מקצה לקצה. כך רוב חלקו הקדמי יהיה מסך. לפי הערכות, הוא יזכיר מאוד את Essential של אנדי רובין, או בסגנון של Mi Max. כך שהמסך מגיע עד למסגרת אך אינו גולש לצדדים.

העיצוב החדש אמנם מעניין ומסקרן, אך הוא לא מה שמטריד את הרשת, אלא כיצד יראה מנגנון האבטחה של המכשיר. בשל העובדה שכל החלק הקדמי של המכשיר יהיה מסך יש הטוענים שחיישן טביעת האצבע המוכר (Touch ID) יועבר גם לדור הבא, אך מקומו יוחלף.

הספקולציות נעות בין הזזתו לגב המכשיר לבין הטמעתו באופן משולב במסך במקומו הרגיל – אלא שעל פי השמועות אפל לא הצליחה לפתח טכנולוגיה כזו בזמן להשקה, אז כנראה שלא נראה אותה השנה. מצד שני, כל אבות הטיפוס שנצפו ברשת לא כוללים חיישן טביעות אצבע בגב המכשיר, כך שייתכן שאפל תבחר לעשות שימוש בטכנולוגיית זיהוי קשתית או צילום פנים, שתי אפשרויות לשחרור המכשיר מנעילה שסמסונג (Samsung) משתמשת בהן כבר שנים.

קרא עוד:  אפליקציית Apple TV זמינה בישראל - גם בטלוויזיות סמסונג

וידאו: כך ייראה האייפון הבא?

לגביי גודלו של המכשיר, יש הטוענים שה-iPhone 8 יוצע בדגם אחיד עם מסך שנע בין 4.7 אינץ' לבין 5.5 אינץ', אך מצד שני יש הטוענים כי גם הוא יגיע בשני גדלים – רגיל ו-Plus. מעבר לאייפון העשירי, אפל צפוייה להמשיך עם המסורת ארוכת השנים ולהציג השנה גם שני גרסאות משופרות של iPhone 7 ו-iPhone 7 Plus, כאשר לשמם תתווסף האות S. השמועות גורסות כי ייתכן והשנה נראה שינוי עיצובי גם בהם, כאשר האלומיניום ממנו הם עשויים יוחלף לזכוכית כדי ליישר קו עם האייפון 8.

שעון עצמאי

הסבירות שנראה גם שעון חדש באירוע היא גבוהה, שכן השמועות סביב Apple Watch בעל יכולת לעבודה עצמית ללא חובה של חיבור תמידי לטלפון עלו לכותרות לא מעט לאחרונה. השמועות מדברות על דגם עם יכולות LTE, אך לא ברור בשלב זה אם יאפשר לבצע שיחות או שמא נועד ליכולות אינטרנטיות בלבד. השימוש בטכנולוגית LTE היא על מנת לתקשר עם האייפון דרך האינטרנט גם כשאנו לא לידו, להסתנכרן לחשבון האישי ואולי אף לאפשר גישה לספריית Apple Music מהענן ולא מזיכרון השעון.

Apple TV עם 4K

בחודש יולי רכש משתמש בפורום MacRumors סרט מחנות iTunes וגילה שהוא קיבל אותו באיכות 4K עם תמיכה ב-HDR, אלא שלא קיימת תמיכה באף אחד ממכשיריה של אפל. שמועות על הדור הבא של ה-Apple TV שיכלול תמיכה ב-4K ו-HDR עלו כבר בחודש פברואר השנה והמקרה הזה ועוד כמוהו גרמו לחיזוקן של הדיווחים. תכנים ב-4K ו-HDR הם כבר לא נדירים וכנראה שלא יהיה מנוס מתמיכה רשמית של אפל באיכויות אלה, וסביר להניח שזה יקרה כבר באירוע הקרוב לצד חשיפת הדור החמישי של ה-Apple TV.

קרא עוד:  וואווי: אלה המכשירים הראשונים שישודרגו ל-Android 10

iOS 11, macOS

מערכות ההפעלה השונות של אפל קבלו עדכון בכנס המפתחים השנתי, WWDC 2017, וכבר אז הן הופצו למפתחים כגרסאות בטא. בדרך כלל, באותו ערב באירוע של חודש ספטמבר משתחררות גרסאות ה-Gold Master, כלומר גרסא כמעט סופית ואחרונה של כלל מערכות ההפעלה למפתחים, וימים בודדים לאחר מכן מערכת ההפעלה הרשמית משוחררת לקהל הרחב. השנה, אם לא תהיינה הפתעות, העדכונים לשלל מערכות הפעלה יושקו ה-22 לחודש, אז, על פי השמועות, יחלו גם להימכר האייפונים החדשים. כזכור, מדובר במערכות ההפעלה למכשירי iOS 11) iOS), לשעון (WatchOS 4), ל-tvOS 11) Apple TV), וכן למחשבי מקינטוש (macOS High Sierra).

נתראה ב-12

בנוסף לכל אלו, אפל אוהבת להשאיר ממתק אחד לסוף (One more thing) זאת רגע לפני שכולם הולכים הביתה. אז מה זה יהיה הפעם? קשה לדעת אילו עוד הפתעות היא מתכננת, אבל וודאי זה הולך להיות מעניין. האירוע יתקיים ביום שלישי, 12.9 בשעה 20:00 בשעון ישראל.