כמדי שנה, אפל (Apple) עורכת את כנס המפתחים השנתי שלה בחודש יוני. כמו בשנים עברו, גם השנה צפויה החברה להציג חידושים בתחום השירותים אותם היא מציעה ואף את הגרסאות הבאות של מערכות ההפעלה שלה למחשבים ולמכשירים הניידים. אספנו עבורכם את כל התרחישים אליהם יש לצפות.

iOS 9 & OS X 10.11

הכוכבות של הערב, כמידי שנה, צפויות להיות הגרסאות הבאות של מערכות ההפעלה השונות של החברה. כפי שכבר דובר רבות, ב-iOS 9 לא נראה שינוי עיצוב משמעותי, אלא את אותם הקווים העיצוביים שסימנה בזמנו iOS 7 עם שינויים מינוריים אפשריים, כדוגמת הגופן של מערכת ההפעלה שצפוי להשתנות ל-San Francisco, שנמצא כבר בשימוש ב-Apple Watch. החידושים העיקריים בגרסה התשיעית של מערכת ההפעלה צפויים להיות בביצועים, בתמיכה לאחור במכשירים ישנים יותר וכן באבטחת המכשיר, שכן, כפי שכבר דווחנו, iOS 9 תהיה כמעט בלתי נתנת לפריצה. גם OS X 10.11, הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה של אפל למחשבים, צריכה לראות אור בכנס. כמו במקרה של iOS 9, גם כאן נראה שהדגש הוא על ביצועים ושיפורים מתחת למכסה המנוע, אך דיווחים שונים מעידים על כך שגם פה הגופן ישונה ל-San Francisco ואולי נזכה לראות את מרכז הבקרה (Control Center) שהוצג ב-iOS 7 גם במחשבי החברה.

אפליקציית Home

כפי שכבר נוכחנו לדעת, מוצרים ראשונים תומכי HomeKit כבר הגיעו לחנויות. במוצרים אלו ניתן לשלוט באמצעות סירי (Siri) בלבד, ואין אפליקציה אחת שתאגד את כל האפשרויות שהמכשירים השונים מציעים. כעת, כך עולה מהשמועות, אפל עובדת על אפליקציה בשם Home, שתספק שליטה מלאה ויותר בקרה על מוצרים תומכים. לפי הדיווחים האפליקציה כבר הייתה בשימוש על ידי עובדי החברה שקבלו גישה מוקדמת ל-iOS 9, אם כי ככל הנראה היא לא תוצג באירוע, אלא תיכלל בגרסת ביניים מאוחרת יותר של iOS 9. גם אפליקצית השעון, רק נזכיר, לא נכללה בגרסה הראשונית של iOS 8 אלא בגרסאות מאוחרות יותר.

קרא עוד:  מחכה לתערוכה: HMD תציג ב-IFA את Nokia 5.2 יחד עם 6.2 ו-7.2 ועוד

Proactive

סירי, העוזרת האישית של אפל, השתפרה פלאים מאז הוצגה לפני כמה שנים, ונראה שגם השנה היא הולכת לקבל שיפוץ נוסף. Proactive זו תכונה חדשה שתשלב את סירי ביחד עם אופציית החיפוש במכשיר (Spotlight), לכדי מתחרה ראוי אף יותר לאפליקציות כגון Google Now. באמצעות Proactive, סירי תוכל לספק מידע מתוך אפליקציות ולהיות הרבה יותר פרטנית, מה גם שניתן יהיה להשתמש בה לצורך ביצוע חיפושים במכשיר, כאשר ה-Spotlight המוכר יישאר עבור אלו שמעדיפים להשתמש במקלדת. מעבר לכך, סירי צפויה להפוך למדויקת יותר ולתמוך בשפות נוספות, אולי גם בעברית.

תחבורה ציבורית באפליקציית המפות

בעבר, אפליקציית המפות של גוגל (Google Maps), הייתה מותקנת בכל מכשירי אפל, עד שזו החליטה להסירה ב-iOS 6. מאז, משתמשי אפל שרצו לקבל מידע אודות תחבורה ציבורית היו צריכים להסתפק באפליקציות צד שלישי, אלא שעכשיו נראה שאפל עומדת להוסיף את האופציה באפליקציית המפות שפיתחה. לאחרונה רכשה אפל שתי אפליקציות שעוסקות בתחום הזה, Embark ו- HopStop, כך שבהחלט ייתכן ונראה את התכונה החדשה ב-iOS 9.

מוזיקה בהזרמה

אפל נכנסת לתחום הזרמת המוזיקה כדי להתחרות בשירותים אחרים כדוגמת Spotify. אפל כבר עשתה צעד דומה לזה בעבר עם iTunes Match, אך זה היה שירות מוגבל שהיה זמין במספר מקומות מצומצם ברחבי העולם, ורחוק ממה שהשילוב עם חברת Beats יכול להוליד. השירות החדש יאפשר למשתמשים את רוב האפשרויות שמציעות אפליקציות צד שלישי במחיר דומה של 10 דולרים בחודש, אך אפל מקווה שתעדיפו להשתמש בשירות שלה מכיוון שיגיע מובנה במכשיריה. השירות החדש ייחשף ב-WWDC 2015, אך טרם ברור מתי יוצע בפועל.

קרא עוד:  מוטורולה תשיק את One Zoom עם אפליקציות של אמזון

שעון עצמאי

בצעד קצת תמוה, ג'ף וויליאמס מאפל אישר כבר שה-Apple Watch יקבל כלי פיתוח שיהפכו אותו לשעון עצמאי. נסביר: האפליקציות שרצות על ה-Apple Watch נכון לרגע זה רצות בעצם על ה-iPhone, ומה שרואים בשעון זו תצוגה שמועברת באמצעות בלוטות'. כעת, עם כלי פיתוח שיהפכו את השעון למכשיר עצמאי בפני עצמו, יוכלו המפתחים לפתח אפליקציות שירוצו על השעון עצמו ללא כל שימוש באייפון. דבר זה יכול להפוך את השעון להרבה יותר שימושי כיוון שהוא והאייפון יצרכו פחות סוללה, וכן, במקרים מסוימים, ניתן יהיה להשאיר את הטלפון בבית. גם החיישנים השונים שבשעון יהיו פתוחים למפתחים, כך שניתן יהיה לצאת לריצה בלי האייפון, או להשתמש בהם במשחקים. גם בצד חווית המשתמש יש לזה יתרונות: אם עד עכשיו אפליקציות היו נתקעות על השעון עקב העברת נתונים איטית מהאייפון, הרי שבעיות אלו צפויות להפתר אם אפליקציות ירוצו על השעון עצמו.

האירוע של אפל מתחיל היום בסן פרנסיסקו, בשעה 20:00 לפי שעון ישראל. אנחנו נדאג להעביר לכם את כל העדכונים והחדשות מהאירוע.