בעוד שבאפל (Apple) גרסאות מערכת ההפעלה נקראות בשם המורכב מספרות בלבד, לספרות המרכיבות את שמן של הגרסאות באנדרואיד (Android) מצטרף כינוי, לרוב קינוח או ממתק מפנק. במחצית 2014 אנו עתידים לשמוע על גרסתה החדשה של המערכת. כיצד היא תכונה ומה יהיה מספר הגרסה הרשמי? הנה סיכום ההערכות ברשת ונסיון לערוך ניחוש מושכל בנושא.

כאמור, אם נתייחס למסורת, כנראה ששמה הבאה של גרסת מערכת ההפעלה הפופלארית יישאר בתחום המתוקים. על סוכריות ג'לי ועל פרוזן יוגורט כבר שמענו בגרסאות הקודמות, והגרסה הנוכחית מנציחה את חטיף הקיטקט (KitKat) בזכות שיתוף פעולה שחתמה גוגל עם נסטלה, יצרנית החטיף. עוד מסתמן כי השם הבא של האנדרואיד יתחיל באות האנגלית 'L', זאת לאור העובדה כי גוגל מקפידה לקרוא לגרסאות השונות לפי סדר האותיות באנגלית.

השמועות המתרוצצות ברשת האינטרנט מציעות כמה קינוחים המבוססים על לימון: לימון פאי או ליים פאי (Lemon Pie / Lime Pie), עוגת גבינה-לימון (Lemon Cheesecake) או עוגת לימון מרנג (Lemon Meringue Pie). אחרים מציעים את הסוכרייה על מקל – ה'לוליפופ' (Lollipop), והיו אף שהציעו את השם "סלט חסה" (Lettuce Salad) אם כי לא מדובר בקינוח כפי שגוגל נוהגת בשמות גרסאות האנדרואיד. גם מספרה של הגרסה החדשה אינו ידוע ויש הטוענים כי גוגל תמשיך מ-4.4 הנוכחית ל-4.5, אחרים רואים קפיצת מדרגה לאנדרואיד 5.0.

כך או כך, ההערכות מדברות כי העדכון הבא למערכת האנדרואיד יהיה עדכון משמעותי. הוא יהיה מיועד גם עבור דגם הנקסוס הבא (Nexus 6) וגם עבור המוצרים הלבישים עבורם הוכרזה לא מזמן מערכת אנדרואיד ייעודית.

קרא עוד:  תמונות חדשות של NEX3 5G של ויוו מצליחות שוב להרשים

מה דעתכם? כיצד אתם הייתם קוראים לגרסת מערכת האנדרואיד הבאה?

התמונה באדיבות ShutterStock

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.