חגיגות המיגו
את השבוע פתחנו בדליפה לרשת של מכשיר הראשון של נוקיה המריץ MeeGo ומספר שעות לאחר מכן נוקיה הכריזה עליו רשמית ופתחה את “חגיגות המיגו” ברשת עם דיווחים ללא הפסקה באתרי הטכנולוגיה השונים. לדאבוננו ועד כמה שנרצה לראות אותה שוב, נוקיה כבר מסרה בעבר כי ה-N9 הוא המכשיר הראשון והאחרון שירוץ על מערכת ה-MeeGo.

באותו האירוע, חשף סטפן אלופ, מנכ”ל נוקיה גם את המכשיר הראשון של החברה המריץ Windows Phone. המכשיר נראה כמעט זהה ל-N9 אולם לא ברור האם זה המכשיר הראשון שיושק. את ה-N9 גם ראינו כי הוא מריץ את מערכת האנדרואיד, אך במקרה הזה, התמונות על המכשיר לא הגיעו מנוקיה עצמה.

עוד התבשרנו כי מכשיר ה-N9 שאותו הכרנו עם המקלדת המלאה, הוא ייקרא לבסוף N950 ויהיה מיועד לאנשי הפיתוח כדי ליצור אפליקציות למיגו.

אבל מכל זה, וודאי יעניין אתכם יותר לדעת כי הדור השני של מכשיר הגלקסי S יגיע בחודש הבא לישראל, כך לפי הודעה מפי סמסונג בעצמה שלא פירטה יותר מידי אך לא השאירה מקום לספק.

השבוע בסלולר
מיקרוסופט הביעה את תמיכתה באפליציה הפורצת את מכשירי ה-Windows Phone והיא הראשונה בתחום שתמכת בפריצות באופן מוצהר, שבהשוואה לשאר החברות שרק אינם חוסמות את אפשרות הפריצה, כמו במכשיר ה-Atrix של מוטורולה שהתגלה כי החברה החלה להסיר את החסימה בעדכון הקרוב. מצד שני תמצאו את אלה שמחפשים לעשות עוד כמה דולרים לאחר שנחסם אתר של עיתון פופולרי זאת כדי שירכוש את האפליקציה.

השבוע בקצרה: לא רק נוקיה הכריזה על מכשירים השבוע אלא גם סוני אריקסון עם שלושה מכשירים חדשים, HTC עם מכשיר אחד חזק לשוק המזרח ועוד כמה שדלפו. ◄ Archos מציגה מגוון טאבלטים חדשים וטלפון חכם אחד לבית. ◄ חדשות משמחות לבעלי ה-X10: בקרוב תגיע אליכם גרסת אנדרואיד 2.3. ◄ הטאבלט הראשון המבוסס על אנדרואיד 3.2 כבר הוכרז. ◄ SEGA מודה שגם אצלה פרצו לחשבונות. ◄ השועל כבר בן חמש, אין מה להתרגש.

 

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.