השבוע העסיקה את כולנו אחת הפרשיות היותר סבוכות והמעניינות של העולם הגאדג'טים, פרשיית הדור הבא של האייפון או בשמו הלא רשמי iPhone-HD. הכול החל ביום ראשון עם חשיפה ראשונה של הדגם החדש, אשר נשכח כביכול ע"י בעליו בפאב בסאן-חוזה קליפורניה. מיד לאחר מכן החלו הכחשות גורפות ברחבי הרשת בטענה כי המכשיר הוא זיוף והמידע אינו אמין.

 

יום למחרת אישר בלוג הגאדג'טים גיזמודו את התמונות ואף חשף סרטון וידאו קצר עליו, בנוסף לעוד שלל נימוקים מדוע זהו הדגם הבא של האייפון. ביום שלישי הסיפור קיבל תפנית מפתיעה כאשר חברת אפל בכבודה ובעצמה, שלחה מכתב רשמי לבלוג בו היא מודיעה  כי האבטיפוס שייך לה והיא דורשת אותו בחזרה. עם פניית החברה ל- Gizmodo' התבררו פרטים נוספים על איך הגיע הדגם הבא של ה-iPhone לידיהם.
אם כל זה לא מספיק, מסתבר שמסתובב מכשיר אייפון נוסף בעולם אשר דומה מאוד לדגם שנחשף, והפעם הגיע ממקור סיני. כל הסיפור על חשיפתו שלה-iPhone מאוד לא אופייני לאפל, חברה אשר (כמעט) תמיד הצליחה להסתיר מעיני הציבור מוצרים חדשים, עד לרגע הכרזתם.

ולשאר חדשות השבוע:

השבוע בסלולר ◄ ההדלפות השבוע לא היו רק של חברת אפל, גם אצל מיקרוסופט דלפו השבוע מסמכים הנוגעים למערכת ההפעלה הבאה שלה לניידים, Windows Phone 7 (ללא Series). המסמכים נוגעים יותר לקהל המפתחים עבור הפלטפורמה, אך ניתן גם להסיק מהם פרטים מעניינים ביותר לגבי אופן השימוש במכשירים ותכונותיהם.◄ אחרי חברת מיקרוסופט מגיעה תורה של חברת DELL. השבוע דלפו ממשרדי החברה מסמכים ותמונות של טלפונים סלולריים חדשים, חלקם מבוססי Windows Phone 7 וחלקם מבוססי אנדרואיד. בנוסף לתמונות דלפו גם מסמכים המפרטים, בין היתר, את שמות הקוד של המכשירים החדשים ואת המפרט הטכני של כל מכשיר. ◄ אחרונה ב"מצעד הדליפות" היא RIM, יצרנית מכשיר הבלקברי, אשר השבוע דלפו תמונות של BlackBerry 9670, מכשיר ראשון מבית החברה המעוצב בצורת צדפה. ◄ חברת סמסונג הכריזה השבוע על מכשיר מגע חדש מתוצרה, Samsung Beam המצויד עם מקרן נייד המיועד לאנשי העסקים ואנשי המכירות שבינינו, מחירו יעמוד כנראה על 800 דולר. ◄ ולסיום חדשות הסלולר, משהו שסטיב ג'ובס בטח לא יאהב, אייפון עם מערכת הפעלה אנדרואיד.

השבוע בגיימרים ◄ בשבוע שעבר התקיימה תערוכת Think Next 2010 של מיקרוסופט בנמל תל-אביב. בין המוצרים שהוצגו שם היה גם פרויקט Natal, אשר נחשף לפני כמעט כשנה בתערוכת המשחקים E3. פרוייקט Natal הוא אחד הפרוייקטים המדוברים ביותר של מיקרוסופט בתחום הגיימינג, והצליח לגנוב את ההצגה.

השבוע בגאדג'טים ◄ השבוע פרסמנו כתבה על אחד הקונספטים המעניינים שיצא לנו לראות בזמן האחרון, מדובר בדיסק און קי בעל תצוגת צבעים חיצונית, אשר צבעו משתנה בהתאם למקום הפנוי הנמצא בתוכו. לצערנו, עדיין מדובר בקונספט.

השבוע במחשבים ◄ בניגוד לאייפון, האייפד יגיע אלינו כנראה מוקדם מהצפוי. השבוע פרסמה iDigital, יבואנית מוצרי אפל בארץ, באתר הבית שלה דף מיוחד המאפשר למשתמשים להשאיר את פרטיהם, כדי ליצור איתם קשר ברגע שאפשרות הרכישה תהיה אפשרית.

ועוד כמה עדכונים בגזרת האתר: בימים האחרונים האתר עובר שינויים בעיצוב. בסרגל העליון השתנו חלק מהקטגוריות עם עיצוב מחדש של הקטגוריה וחשיפת הגולש לתוכן ממוקד הכולל סרטונים, גישה מהירה למותגים נפוצים וסקירות אחרונות. בנוסף, בתחתית כל מאמר ישנו כפתור Like של פייסבוק כך שתוכלו לשתף עם חברים בקלות את הכתבות ועוד שינויים קוסמטיים נוספים יעלו בהמשך. מקווים שתיהנו.