מתכוננת למלחמה
אחרי ששמענו שוב ושוב (ושוב) על הפעילות המשותפת של נוקיה ומיקרוסופט, הגיע השלב המעשים. וככזה, אנחנו מתחילים להריח שמועות באוויר (ברשת) על כיצד ייראה המכשיר הבא של החברה. אירוע שמתקיים בשבוע הבא מבטיח (אולי) להציג לנו מכשיר חדש בתחום. לא בטוח שמדובר באקדח המעשן אך שונה ומעניין יהיה שם.

בלי קשר, נוקיה יכולה השבוע לשמוח במיוחד לאחר זכייתה בתביעה נגד אפל על הפרת פטנטים שממנה צפויה להעשיר את קופת החברה בכמה עשרות מיליוני דולרים, אם לא יותר. עוד בהקשר של תביעות ואפל, החברה נתבעה על השימוש בשם iCloud המשמש עבור שירותי הענן למכשירי ה-iDevice, אך דווקא כאן לאפל אין מה לדאוג.

בואו לרקוד, מול המחשב
אי אפשר לתאר מה יכול לעשות מכשיר ה-Kinect לעולם המחשבים, זאת לאחר שמיקרוסופט הכריזה על ערכת פיתוח עבור מערכת ה-Windows הנפוצה שיאפשר למפתחים לשלוט במגוון החיישניים על בקר התנועה. אולי אנחנו קצת מגזימים, אבל לחשוב שעוד מעט נוכל רק לנופף באוויר כדי להעביר ערוץ (במחשב המדיה שבסלון) או להזיז את הראש מצד לצד כדי לעבור בין דפי האינטרנט ממש מרגש אותנו.

טאבלטים, מחשבים ומה שבניהם
גוגל השיקה השבוע רשמית את מחשבי ה-Chromebook הראשונים המריצים את מערכת ההפעלה Chrome OS. כמה שלא תופתעו שמחירם שווה ערך למחשבי ה-Windows הנפוצים ונראה כי יהיה לה מעט קשה להצליח להחדיר מערכת חדשה היכן שמיקרוסופט שולטת.

מי שעוד מנסה את מזלה היא חברת AgfaPhoto שבאמצעות היבואן המקומי משיקה 4 מחשבי טאבלטים חדשים המבוססים על מערכת האנדרואיד כשמחירם יהיה נמוך מהרגיל.

גם מחשב ה-TochPad הוכרז השבוע רשמית על ידי HP והוא נחשב לאחד המסקרנים עם מערכת ה-WebOS בגרסת הטאבלטים החדשה.

השבוע בקצרה: סאני, נציגת סמסונג בישראל השיקה מכשיר נוסף לתחום מכשירי הביניים של האנדרואיד עם ה-Galaxy Gio. ◄ אפל משיקה בארה”ב לראשונה את האייפון 4 בגרסת SIM Free. ◄ האנטי וירוס של מיקרוסופט שולט בשוק.  ◄ מיקרוסופט משיקה ממשק להמרת אפליקציות מהאנדרואיד ל-WinPhone.  ◄ לוג'יטק משיקה משטח עבודה למחשב נייד עם תמיכה במולטי טאץ'.  ◄ אפליקציה חדשה מבטיחה לאפשר לכם להוציא שיחות באייפד.  ◄ גוגל משדרגת את החיפוש.  ◄ שמועות: כך ייראה המפרט של הנקסוס הבא? ◄ מוטורולה הכריזה רשמית על ה-Milestone הבא בסין.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.