מי רוצה קסטה?
גוגל קיימה השבוע את כנס Google I/O השנתי, בו נחשפנו למספר חידושים בתחום מערכת האנדרואיד. תחילה נודענו על גרסה חדשה למערכת המתעדת לאחד את גרסת הסלולריים וגרסת הטאבלטים לעולם אחד בשם Ice Cream Sandwich. הגרסה שעתידה לצאת בסוף השנה תאפשר פיתוח קל יותר של אפליקציות לכלל הפלטפורמות וכן את בשורת העדכונים המהירים. בינתיים גוגל הכריזה על גרסת 3.1 ל-Honeycomb שצפויה לצאת ממש בקרוב. עוד מהאירוע גילינו על מספר האפליקציות במארקט, חנות הסרטים החדשה והדרך של גוגל להשתלט לנו גם על הבית.

ביום השני של האירוע, ה-Chrome OS, מערכת הענן הקלילה של גוגל סוף סוף הושקה רשמית, שם הכריזה על זוג נטבוקים ראשון אשר יריץ את המערכת ועסקת תשלומים שיביא את בשורת הכרומבוק לכל סטודנט.

המותג החזק ביותר
את שוק הסלולר אפל אמנם המציאה מחדש, אבל לא הצליחה עוד לכבוש. מה שכן, היא הצליחה לעבור את גוגל ועוד רשימה של חברות מכובדות בתור המותג החזק ביותר בעולם. אין זו הצהרה של גודל אלא יותר בצד היוקרתי של העניין וההכרה הכלל עולמית, ובכל זאת זה מראה על יכולתה של אפל לכבוש את לב הצרכן.

HTC חוסמת
מכשיר הדגל החדש של HTC, הסנסציה הוצג לנו השבוע בוידאו מקיף בן 12 דקות מבין היוצר של החברה בטיוואן. עד כמה שהתרשמנו מהסרטון לא יכולנו שלא להתרגז כאשר שמענו על החסימה ש-HTC ביצעה למכשיר זאת כדי שלא תהיה אפשרות לבצע שינוי ROM.
עוד בנושא התברר השבוע כי החברה החלה לעדכן את מכשיריה באופן רשמי לאנדרואיד בגרסה 2.3. המכשירים הראשונים הם ה-Incredible S וה-Desire HD כשמכשירים נוספים כבר בדרך. דיווח אחר אומר כי החברה תשיק עד סוף השנה עוד 2 מחשבי טאבלטים חדשים, כשהפעם הם יהיו מבוססי Honeycomb מהקופסה.

מיקרו-סקייפ
אחת העסקאות היותר שנויות במחלקות שהתרחשה השבוע, ענקית התוכנה רוכשת את חברת סקייפ בסכום דמיוני של 8 מיליארד דולר, שאלמלא כמות המשתמשים בתוכנה (663 מיליון), ספק אם היא אכן שווה סכום שכזה.

השבוע בקצרה: HP מציגה את ליין הניידים החדש בארץ, גלקסי אס 2 כבר חוגג 3 מיליון הזמנות בעולם, הכרום בן 12 גרסאות, מסך בית עדכני לסימביאן, לנובו שוברת שיאים בלפטפופ חדש, Galaxy Tab קופץ לאנדרואיד 2.3, Galaxy S 2 עובר המרה למעבד משודרג ושובר את תוצאות המבחנים.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.