סופשבוע נעים ושנה טובה מכל צוות TGspot!
השבוע היו הרבה חדשות מעניינות. תערוכת IFA הסתיימה השבוע לאחר שסיפקה לנו כמה ידיעות מרעישות בייחוד בתחום הטאבלטים, אבל לא רק, ובהמשך השבוע התחלנו לראות יותר ויותר פרסומים על המכשירים שאמורים להגיע אלינו ברבעון האחרון של השנה ולקראת תקופת החגים בארה"ב.
◄הראשון מביניהם הוא נוקיה N8, מכשיר הדגל של החברה שאמור להגיע בסוף החודש לאירופה (ואולי גם במקביל אלינו), ולקראת ההכרזה חברת נוקיה החליטה להשיק ברשת קמפיינים שיווקים שונים כדי להחזיר את המכשיר לתודעת הציבור, לאחר פער גדול יחסית בין ההכרזה הרשמית להשקה. ◄ המכשיר השני בתור הוא ה-G2 ממשיכו של ה-G1 ה-Google Phone הראשון. לאחר דליפות רבות ושמות קוד רבים, הוכרז לבסוף ה-G2 ברשת T-Mobile האמריקאית. המכשיר יגיע לחנויות בסוף החודש עם גרסה 2.2 (Froyo), נקי מכל סקינים ותוספות למיניהם, ואמור להתחיל להימכר רשמית עוד החודש. ◄ אחריו נמצא מכשיר נוסף, לא באופן רשמי כמובן, HTC HD3, שלפי השמועות, יוכרז באופן רשמי בשבוע הבא באירוע מיוחד ש-HTC מתכננת בלונדון. כרגע לא ידוע איזו מערכת הפעלה צפויה להיות על המכשיר, אך רוב הסיכויים שמדובר במערכת Windows Phone 7. החדשות הגדולות הן לא רק על מערכת ההפעלה, אלא גם על רכיבי החומרה של המכשיר, שצפוי, שוב לפי שמועות, להגיע עם מעבד חדש וכמות נכבדת של זיכרון.
◄ מכשיר נוסף, שגם הוא צפוי לצאת בשבוע הבא, הוא ה-E7 של נוקיה. כרגע מדובר כמובן בשמועות בלבד, אך לפי כמות הדיווחים מדובר במכשיר אמיתי לחלוטין אשר יוכרז ככל הנראה באירוע Nokia World שיתקיים בשבוע הבא בלונדון.
◄ אחריהם בתור נמצאת כמובן Windows Phone 7 שאמורה לצאת בתחילת חודש הבא. השבוע העלתה מיקרוסופט את הפרסומת ראשונה למכשיר, עובדה אשר מצביעה בהחלט על הכרזתם הקרובה של מכשרים עם מערכת הפעלה זו. ◄ בינתיים למי שלא זוכר איך היא נראית, או למי שרוצה לראות שוב, יכול להביט בסרטון הבא המדגים את מערכת ההפעלה על מכשיר אבטיפוס של Asus. ◄ ואם כבר עסקנו במערכות הפעלה, סמסונג חשפה לנו כי שנה הבאה תצא אנדרואיד בגרסה 3.5 על מחשב האייפד שלה, דבר שעדיין לא התגלה מאף גורם רשמי אחר.
◄ ונסיים את סקירת המכשירים במערכת הפעלה נוספת, והפעם מדובר במערכת ההפעלה Meego, פרי שיתוף הפעולה של Intel ו-Nokia. השבוע פורסמו תמונות נוספות של מערכת ההפעלה בבלוג הרשמי של Meego, התמונות חושפות פרטים נוספים לגבי המראה וממשק המשתמש של מערכת ההפעלה החדשה, ואם לסמוך על המילה של בכיר בנוקיה, אנחנו צפויים לראות מכשיר מבוסס Meego עד סוף השנה (האזרחית כמובן).

◄ ולחדשות נוספות: לאחר שבשבוע שעבר הכריזה אפל באירוע המוזיקה שלה על הגרסאות החדשות של האייפודים שלה, נשאלת השאלה מה באמת השתנה כל-כך מהדגמים שיצאו בשנה שעברה? למי שגם שואל את עצמו את השאלה הזו וגם רוצה לדעת האם כדאי לו לשדרג, מוזמן לקרוא את הדעה האישית של הכתב עידן גולצמן על מוצרי האייפוד של חברת אפל ולחשוב שוב. ◄ עוד השבוע, הדפדפן כרום חגג שנתיים ולכבוד יום ההולדת יצאה גרסה חדשה שלו, השישית במספר (תוך שנתיים!), המביאה איתה מספר שיפורים לממשק הדפדפן וגם עיצוב חדש ויפה. ◄ דפדפן נוסף, שייצא בגרסת בטא בשבוע הבא, הוא אינטרנט אקספלורר 9. הגרסה החדשה של הדפדפן מבית מיקרוסופט, אמורה להביא את אינטרנט אקספלורר ליישור קו עם הדפדפנים האחרים בשוק, כרום של גוגל ופיירפוקס של מוזילה.