רוב חדשות השבוע, הסתכמו בשני אירועים גדולים, שהראשון כמובן היה אירוע המוזיקה של אפל, שהתקיים ביום רביעי, ונחשפו הדגמים החדשים: iPod Touch, iPod Nano ו-iPod Shuffle. כל הדגמים קיבלו שינויים משמעותיים הן מבחינת העיצוב והן מבחינת חומרה והמאפיינים, כאשר השינויים הגדולים ביותר נעשו בדגמים של ה-iPod Touch ו-iPod nano.
עוד הכריזה אפל באירוע על גרסת התוכנה הבאה של iOS, ה-iOS 4.1 שאמורה להביא עימה מספר עדכונים ותיקוני באגים ובנוסף הוכרזה גרסה 4.2 המיועדת ל-iPad שכאשר תושק, תביע עימה פיצ'רים כמו הדפסה אלחוטית וצפייה בסרטים ובסדרות באמצעות סטרימינג.
מיד לאחר האירוע, מיהרה להכריז iDigital, נציגת חברת אפל בישראל, על השקתם הקרובה של מכשיר האייפוד החדשים גם בארצנו. בכל הקשור לבואו של הדור הרביעי של האייפון לארץ, עדיין אין תאריך מדויק, אבל נוכל לנחם אתכם בחלק השני של הסקירה שלנו על האייפון החדש.

האירוע השני, הוא אמנם פחות מוכר אך לא פחות חשוב, היא תערוכת IFA שהחלה אתמול (שישי) בגרמניה. אמנם האירוע רק נפתח אך חברת סמסונג כבר מיהרה להכריז יום לפני האירוע על ה-Galaxy Tab באופן רשמי וגם על קו נטבוקים חדש ומוצרים חדשים בתחום הקולנוע הביתי.

ולחדשות מהארץ: השבוע קיבלנו לידינו את מכשיר ה-Vivaz של סוני אריקסון שהושק לא מזמן בחברת סלקום. לאחר שימוש ממושך במכשיר העלנו סקירה מקיפה עליו לאתר עם רשמים שלנו מהשימוש במכשיר.
מכשיר נוסף שסקרנו השבוע הוא הנטבוק החדש של טושיבה, Toshiba AC100, נטבוק זעיר מבוסס אנדרואיד אשר הושק בארץ בכנס טושיבה שנערך לפני כחודש וחצי. אתם מוזמנים לקרוא את ההתרשמות שלנו מן המכשיר ואולי אתם תצליחו לענות על השאלה, מהו קהל היעד של מכשיר כזה?
כתבה נוספת שהכנו עבורכם היא כתבת אוסף הגאג'טים המיותרים, הכתבה היא חלק ראשון מסדרה שלמה שבה נרכז עבורכם את כל הגאג'טים של הכי שימושיים או הכי מיותרים (תלוי עבור מי) שהומצאו בזמן האחרון.

ולסיום נקנח קצת בחדשות אנדרואיד. מוטורולה היא אחת החברות אשר הרוויחה הרבה מאד ממערכת ההפעלה של גוגל. מאז השקתו של מכשיר ה-Droid הראשון בארה"ב ברשת Version, חזרה חברת מוטורולה להיות שוב רלוונטית בתחום הסלולר לאחר שכמעט נעלמה כליל ממנו. נראה כי מוטורולה מתמקדת עכשיו חזק באנדרואיד ומכריזה כמעט כל שבוע על מכשיר אנדרואיד חדש.
רק השבוע יצא לחנויות בארה"ב Motorola Charm, מכשיר אנדרואיד חדש בעל מבנה ייחודי המזכיר מעט את ה-BlackBerry של Rim, וכבר מיהרה החברה להכריז על Motorola Milestone 2], מקבילו האירופאי של ה-Driod 2 האמריקאי שיצא שבוע וחצי לפני ה-Charm.
אך זה לא הכול, מוטורולה הכריזה השבוע גם על מכשיר חדש בשם Defi, מכשיר אנדרואיד מוקשח (עמיד במים, אבק וחול) עם מסך מגע בגודל 3.7 אינץ' וממשק ה-Motobulr. בנוסף לכל אלו, דלפו תמונות של מכשיר נוסף של מוטורולה, XT300 מבוסס אנדרואיד כמובן, המזכיר את מכשיר ה-BlackBerry 9800, סליידר קדמי עם מקלדת מלאה.

נחזור שוב לרגע לתחום הטאבלטים: חברת נגני המדיה Archos הציגה ב-IFA לא פחות מחמישה מכשירי אנדרואיד חדשים, ששתיים מהם באם להתחרות בשוק הטאבלטים. גם ViewSonic הציגה טאבלט משלה, שבדומה לגאלקסי טאב, ניתן לבצע שיחות ממנו באמצעות חריץ ה-SIM שברשותו. ואחרונה חביבה היא BenQ שהציגה טאבלט מבוסס אנדרואיד.