פלוס פלוס
השבוע, גוגל השיקה בפעם השלישית (אחרי Wave ו-Bazz) רשת חברתית חדשה בשם גוגל פלוס שלא במפתיע, דומה לממשק הפייסבוק המוכר. במהלך סוף השבוע האחרון רבים הסתערו על האתר בניסיון להשיג הזמנה או תיוג של כתובת המייל שלהם על תמונה של חברים כדי שיוכלו לפתוח חשבון, אך נראה כי גוגל כבר סגרה לעת עתה את מספר המשתמשים שבפלוס. לרגל ההשקה, גוגל גם עיצבה מחדש את ממשק ה-Gmail וה-Calander בהתאם לצבעי ממשק הפלוס ואלמנטים מזכירים לרוב את אלו שבממשק האפלקציית המייל שבמכשירי האנדרואיד.

הגוגל הבא, בסלולר
השמועות ברשת בדבר המכשיר הבא של גוגל מתחממות, כשיש לנו הפעם פרטים ראשונים על המכשיר החדש אשר ייקרא Nexus Prime ויוצר על ידי סמסונג. כך לפי הדיווח, המכשיר יבוסס על גרסת ה-Ice Cream החדשה ויגיע עם מעבד כפול ליבה ותקשורת דור רביעי. אם כבר כפול ליבה, השבוע הושק המכשיר הנחשב לחזק בעולם והגיע אלינו מיצרנית קוריאנית מקומית.

חודש זה (יולי) צפוי להיות חודש רועש בכל הקשור לשוק הסמארטפונים בישראל, כשאנו אמורים לראות מספר מכשירים שיושקו החודש ובניהם ה-Galaxy S II, ה-LG Optimus Black שסקרנו השבוע וגם מכשיר ה-Play וה-Arc של סוני אריקסון.

אחרי אנדרואיד, Windows Phone ו-MeeGo שפתוחים לאימוץ היצרניות, מערכת נוספת תצטרף בקרוב, ה-WebOS של HP, כך חושף בכיר בחברה שעוד מוסיף כי יש כבר חברה גדולה בקנה.

שמועה רודפת שמועה: נוקיה לא זנחה עדיין את מערכת ה-Symbian וכהוכחה לכך, קיבלנו השבוע שתי שמועות שהאחת על ה-Nokia N5 והשנייה על מספר מכשירים חדשים כשבניהם נשמע השם Nokia 700.

שמועה נוספת הפעם על סמסונג שאומרת כי החברה מתכננת להשיק גלקסי משופר, כזה עם מעבד חזק יותר לקראת השקתו של מכשיר ה-iPhone 5 בחודש ספטמבר.

השבוע בקצרה: מחפשים מחשב נייד קשוח שלא מפחד מכלום? נסו את Dell E6520. ◄ עוד אחד לגלקסי: סמסונג מכריזה על מכשיר גלקסי ראשון עם מעבד Tegra 2. ◄ עדכון אנדרואיד 2.3 ל-Galaxy S הגיע לכלל המפעילות. ◄ השמועות על האייפון 5 ממכשיכות להתחממם. ◄ סקייפ באפליקציה לאנדרואיד ובקרוב גם ל-iPad. ◄ סדרת מוצרי גיימינג חדשה מבית בי קונקט הושקה בישראל. ◄ אנדרואיד על הגל: חצי מיליון מכשירים מופעלים מדי יום.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.