אפליקציות השבוע

מרגישים שהסמארטפון רק מסיח את דעתכם? אתם צודקים. באמצעותו, ובאמצעות האפליקציות השונות, תוכלו גם לצפות בתחזית מזג האוויר, להעביר את הזמן בצביעת דפי צביעה על מסך הסמארטפון וגם לעקוב אחר המתרחש מאחורי הקלעים של האפליקציות. אך יש גם אפליקציה שאיתה תוכלו לקחת אחריות ולחסום זמנית את השימוש בסמארטפון כדי שתוכלו להתרכז בדברים אחרים.

התחזית תמיד על המסך

החורף הישראלי מספק לנו הפתעות רבות בכל הקשור למזג האוויר: לעיתים השמיים בהירים, לפעמים סערה מתחוללת בחוץ ולכל אלה אנחנו אמורים להיות ערוכים.

Weather Wiz היא אפליקציית מזג אוויר מפורטת מאוד המסוגלת להציג תחזיות מזג אוויר עבור מקומות שונים בעולם. התחזית ניתנת לטווח ארוך והיא מכילה פרמטרים רבים אותם ניתן לחזות כמו לחות, סיכוי לגשם, טמפרטורות בפועל ו"טמפרטורות שנרגיש" ועוד.

הייחודיות של האפליקציה באה לידי ביטוי גם באפשרויות העיצוב שבה: ערכות נושא המותאמות למזג האוויר, ווידג'טים (יישומונים) הניתנים לעיצוב והתאמה אישית במגוון צבעים וגם אפשרויות גישה מהירה לתחזית מחלונית ההתראות.

להורדה: אנדרואיד

היזהרו שלא לצאת מהקווים

חוברות צביעה הן להיט בקרב ילדים כבר שנים רבות. האפשרות לגרום לציורים משמימים להתעורר לחיים באמצעות כמה צבעים מאתגרת את הילדים, אך גם את המבוגרים, שעבורם לא חסרות חוברות צביעה ייעודיות בחנויות הספרים.

אז אם בא לכם לנתב את החוש היצירתי ואת הזמן הפנוי אל מסך הסמארטפון – כנראה שתמצאו עניין באפליקציית Pigment. באמצעותה ניתן לצפות במאות דפי צביעה המחולקים לקטגוריות שונות. תוכלו לבחור את דף הצביעה עם הציור האהוב עליכם, לבחור את סוג המכחול, עפרון הצביעה או שלל האביזרים הווירטואליים האחרים, את הגוון המתאים, ולצבוע את הציור להנאתכם. את התוצאה ניתן לשתף במגוון פלטפורמות, כמו גם לשלוח להדפסה ישירות מהמכשיר.

קרא עוד:  מנסה להתרומם: סנאפצ׳ט הוסיפה משחקים ותוכן וידאו באפליקציה

להורדה: אנדרואיד | iOS

עוקבים אחר התנהגות האפליקציות

אפליקציות רבות מותקנות על המכשיר שלנו ולכל אחת דרישות משלה: ההרשאות השונות, כמות הנתונים שהיא מורידה מהרשת, הזיכרון הדרוש להפעלתה ועוד. לעיתים המידע הזה חשוב לנו המשתמשים כדי שנוכל לעקוב אחר ניצול חבילת הגלישה, צריכת הסוללה ומהירות הפעולה של המכשיר.

אפליקציות רבות יכולות לסייע לנו לעקוב אחר נתונים אלו, אך אפליקציה פשוטה שמצאנו היא Appinfo Mini. לאחר התקנתה תוכלו לקבוע היכן יופיעו הנתונים שהיא מציגה וכברירת מחדל הם יופיעו כשתגללו את וילון ההתראות. שם תוכלו לראות נתונים כמו כמה זמן המכשיר פועל, אחוז הסוללה, הזיכרון, נפח האחסון וצריכת נתוני אינטרנט באמצעות רשת סלולרית ובאמצעות רשת אלחוטית.

בכל פעם שתפעילו אפליקציה במכשיר, תציג החלונית של Appinfo Mini נתונים על האפליקציה הפתוחה: מה משקלה וכמה נתונים היא צורכת מהאינטרנט. תוכלו גם להסיר בקלות כל אפליקציה מהמכשיר או לקרוא עליה נתונים נוספים מחנות האפליקציות של גוגל. כמו כן, תוכלו להוסיף לשורת ההתראות אייקון קטן המציג בזמן אמת נתונים טכניים שונים על המכשיר.

להורדה: אנדרואיד

לוקחים הפסקה מהסמארטפון

סטודנטים ודאי יעידו כי טלפונים חכמים ותקופת מבחנים הוא שילוב שלא בטוח שעושה חסד עם הציונים. הפיתוי גדול: להציץ רגע מה חדש ברשתות החברתיות, מי שלח הודעה בווטסאפ או מה התחדש באתרי החדשות השונים – כל אלה מסיחים את הדעת וגורמים לנו להיות פחות מרוכזים.

קרא עוד:  כך תמנעו מאנשים להוסיף אתכם לקבוצות בוואטסאפ

לקראת תקופת המבחנים האקדמית בחנו את אפליקציית "ראש פתוח". האפליקציה מאפשרת לנעול את המכשיר מכל שימוש ולהשאיר אותנו פנויים בשביל הדבר החשוב – הלמידה למבחן. השימוש בה פשוט: מפעילים את האפליקציה, קובעים עד איזו שעה המכשיר יהיה נעול וזהו. לא ניתן לעשות בו שום דבר מלבד שיחות חירום. טוב, לא בדיוק: בחלק מהמכשירים שיחות קוליות תתקבלנה כרגיל ויתכן שתוכלו לראות חלק מההתראות, אך לא להיכנס אליהן. מלבד זה, לא מצאנו פרצות נוספות ב"ראש פתוח".

"החבר הכי טוב שלנו הוא מסיח הדעת העיקרי שלנו ביום יום", אומר יואב מגיד, תלמיד כיתב י"ב ואחד ממפתחי האפליקציה. "חשבתי על הפתרון למנוע את הסחות הדעת האלו בעזרת 'ראש פתוח'", מוסיף מגיד. בקרוב צפויה האפליקציה להשתדרג באמצעות סוג של חידונים: אם תענו נכונה על מספר מסויים של שאלות מן החומר הנלמד, כנראה שלמדתם היטב והטלפון ישתחרר מהנעילה.

להורדה: אנדרואיד

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.