בתוך כשבועיים לאחר שהכריזה גוגל (Google) על החלפת שם מערכת ההפעלה מ-Android Wear ל-Wear OS 2.0, השיקה החברה גם גרסת סקירה למפתחים ראשונה. לא מדובר בשינויים מרחיקי לכן, אך לפי גוגל גרסה זו מציעה מספר תכונות חדשות שיהיו חלק מגרסת Android P שתושק בהמשך השנה.

גרסת הסקירה זמינה כעת להורדה למספר מצומצם למדי של שעונים. המפתחים יוכלו לבדוק אותה באופן פיזי רק בשעוני Watch 2 ו-Watch 2 Classic של וואווי (Huawei) או להרצה באמולטור הרשמי של אנדרואיד בלבד.

אחד השינויים הבולטים בגרסה החדשה, הוא בערכת הנושא של ממשק המשתמש. זה יגיע בצבעים כהים עד שחור, כדי שהאפליקציות יהיו ברורות יותר בזמן ההרצה ויהיה קל יותר להבחין בפרטים בעת שמביטים אל עבר השעון. שינוי נוסף הוא באופן שבו פועלות אפליקציות ברקע, מה שגורם לזלילת סוללה מוגברת. גוגל תגביל את פעילות רוב האפליקציות ברקע, אלא אם המשתמש הפעיל אותה באופן ידני.

באופן דומה, גם רכיבי ה-WiFi ו-Bluetooth ייכבו אוטומטית בעת שהמערכת תבחין שהשעון אינו נמצא ביחד או לאחר זמן מה. כמו כן, השעון לא יתחבר יותר באופן אוטומטי באמצעות WiFi אם הוא לא יזהה שחיבור הבלוטות' התנתק. גם לכלל הזה יש יוצא דופן, וזה במקרה של אפליקציה שדורשת פס רחב יחסית ו/או השעון מחובר למטען שלו.

Wear OS המבוססת על Android P זמינה כעת להורדה מאתר המפתחים.