אחרי ששינתה שמה של Android Wear ל-Wear OS, גוגל (Google) עושה שינוי רחב נוסף: החברה חשפה עיצוב חדש לממשק המשתמש של השעונים בהתמקדות בהתראות, ביכולות הספורט והמסייעת Google Assistant.

הממשק החדש של Wear OS מנסה לפשט את השימוש בשעון, בעיקר בגזרת ההתראות. כך אם עד כה, פעולה כלשהי של התראה (כמו תגובה) הייתה דורש החלקה שמאלה, כעת לחיצה על ההתראה תציג כפתורים מוכנים מראש לתגובה חכמה המבוססת על האלגוריתם של גוגל. החלקה מעלה "מקפצת" בין ההתראות השונות וכפי שהיה, החלקה ימינה מסירה את ההתראה.

Google reveals Wear OS interface updates. This is how the Pixel Watch software will look

גוגל גם הנגישה את המסייעת Google Assistant וכעת היא זמינה היישר בהחלקה ימין מהמסך הראשי. זו מציגה את סדר היום האישי במסך נגלל לצד חדשות, עדכונים נוספים. בדומה לקיים במכשירי האנדרואיד, המסייעת תציג מידע אקטואלי גם בהתבסס על מיקום המשתמש, מזג האוויר או פגישה קרבה. החלקה למטה תציג את כפתורי הקישוריות השונים, כאשר לאלה נוסף כפתור 'Pay' של שירות התשלומים Google Pay.

עבור חובבי הספורט והכושר, גוגל הטמיעה את יישום Fit כחלק מהממשק. כך החלקה שמאלה תציג את ההתקדמות האישית של המשתמש, כמות הקלוריות שנשרפו, מספר הצעדים והמרחק. משם ניתן להיכנס לפעילות הספורט ההיסטורית, למדוד דופק ועוד.

Google reveals Wear OS interface updates. This is how the Pixel Watch software will look

כל השינויים הללו בממשק המשתמש החדש יגיעו למגוון של שעוני Wear OS שקיבלו את עדכון הגדול לגרסת האוראו ששוחרר במהלך השנה, שזה כמעט כל הדגמים ששוחררו לשוק במהלך השנתיים האחרונות.

קרא עוד:  גוגל תשתמש בחומרים ממוחזרים בחומרה שלה עד 2022

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.